Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

کم هیاهوترین سخنرانی دونالد ترامپ در اولین حضور او در کنگره آمریکا

کم هیاهوترین سخنرانی دونالد ترامپ در اولین حضور او در کنگره آمریکا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

با اینکه اولین سخنرانی دونالد ترامپ در کنگره به طرز عجیبی بدون هیاهو بود، اما او از خواسته های حزب خود در مواردی چون افزایش امنیت مرزی و لغو بیمه درمانی مشهور به «اوباماکر» عقب نشینی…

آگهی

با اینکه اولین سخنرانی دونالد ترامپ در کنگره به طرز عجیبی بدون هیاهو بود، اما او از خواسته های حزب خود در مواردی چون افزایش امنیت مرزی و لغو بیمه درمانی مشهور به «اوباماکر» عقب نشینی نکرد.

دونالد ترامپ در مورد موضوع مهاجرت گفت: «این یک اصل اساسی است که کسانی که میخواهند وارد یک کشور شوند باید بتوانند از لحاظ مالی خود را تامین کنند. با اینحال در آمریکا ما این قاعده را اجرا نمی کنیم… تعویض این سیستم مهاجرتی که در پائین ترین حد کارآمدی است برای ما سودهای زیادی خواهد داشت. مقدار زیادی دلار ذخیره می کند، دستمزد کارگران را بالا می برد و به خانواده ها از جمله خانواده های مهاجران کمک می کند که به طبقه متوسط وارد شوند.»

چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا درباره سیستم مالیاتی گفت: «در حال حاضر شرکتهای آمریکایی بیشتر از هر جایی در جهان مالیات می دهند. تیم اقتصادی من در حال توسعه اصلاحاتی تاریخی در مورد مالیات هستند تا نرخ مالیات شرکتها را کاهش دهد و آنها بتوانند هر کجا و یا هر کسی رقابت کنند. در همین حال کاهش عظیم مالیاتی را برای طبقه متوسط خواهیم داشت. ما باید برای شرکتهای آمریکایی و کارگران، زمین بازی مساوی و هموار بسازیم.»

رئیس جمهور ایالات متحده در این سخنرانی درباره زیرساختهای این کشور گفت: «برای دستیابی به بازسازی ملی از کنگره می خواهم تا تخصیص یک میلیارد دلار برای سرمایه گذاری بر زیرساختهای ایالات متحده را تصویب کند. تامین مالی از طریق سرمایه عمومی و خصوصی برای ایجاد میلیونها شغل.»

صحبتهای دونالد ترامپ درباره بیمه درمانی مشهور به «اوباماکر» به تشویق طولانی نمایندگان محافظه کار انجامید. او در اینباره گفت: «امشب همچنین از کنگره برای لغو وجایگزینی «اوباماکر» خواهش می کنم. خرید یک بیمه سلامت تائید شده از سوی دولت توسط هر آمریکایی از ابتدا هم راه حل مناسبی برای کشور ما نبود. راه فراهم کردن دسترسی به بیمه درمانی برای همه، پائین آوردن هزینه بیمه درمانی است و این چیزی است که ما انجام خواهیم داد. پس من از همه دموکراتها و جمهوریخواهان کنگره می خواهم با ما برای خلاص شدن از دست بیمه فاجعه بار «اوباماکر» همکاری کنند.»

هنوز مشخص نیست که این یک ساعت سخنرانی کم هیاهو و دعوت به وحدت توسط دونالد ترامپ در کنگره که با هدف افزایش محبوبیت پائین آمده او پس از هفته های پر فراز و نشیب آغاز ریاست جمهوری انجام شد، به چه میزان مفید واقع شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تغییر محتوا یا تغییر سبک؛ بررسی اولین سخنرانی دونالد ترامپ در کنگره آمریکا

واکنش نمایندگان آمریکا به نخستین سخنرانی دونالد ترامپ در کنگره

ترامپ تی‌وی: شبکه اینترنتی که می‌خواهد پیام رئیس‌جمهور سابق آمریکا را مستقیما به هوادارانش منتقل کند