تاکید فرانسوا فیون بر ادامه حضور در کارزار انتخابات ریاست جمهوری فرانسه

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
تاکید فرانسوا فیون بر ادامه حضور در کارزار انتخابات ریاست جمهوری فرانسه

فرانسوا فیون، نامزد حزب محافظه کار «جمهوریخواهان» در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه روز چهارشنبه اعلام کرد با وجود احضار او و اعضای خانواده اش به دادگاه، از رقابتهای انتخاباتی انصراف نخواهد داد.

او ضمن رد تمام شایعاتی که صبح چهارشنبه درباره انصرافش منتشر شده بود، گفت: «من تسلیم نمی شوم، من کنار نمی روم، من تا پایان کار به پیش می روم زیرا این چیزی فراتر از یک موضوع شخصی است. این دموکراسی است که به چالش کشیده شده و از شما هم می خواهم از من پیروی کنید. موضوع من یا حقوق من یا بی گناهی من مطرح نیست بلکه موضوع شما مطرح است.»

آقای فیون گفت برای تاریخ ۱۵ مارس توسط قضات تحقیق احضار شده است. او گفت در این جلسه حاضر خواهد شد و تاکید کرد که قربانی یک ترور سیاسی شده است.

بر اساس افشاگری های هفته نامه «کنرآنشنه» و سایت خبری «مدیاپارت» مبتنی بر تحقیقات روزنامه نگاران مستقل فرانسوی، آقای فیون متهم است به همسرش «پنلوپ» برای شغل مشاور پارلمانی و به دو فرزندنش در زمانی که هنوز دانشجوی رشته حقوق بودند، جمعا حدود یک میلیون یورو از منبع بودجه مجلس فرانسه پرداخت کرده است.

بخش دیگر افشاگریهای این دو رسانه، مربوط به مشاوره های فرانسوا فیون به یک شرکت تجاری چند ملیتی پس از پایان دوره نخست وزیری اش است. آقای فیون درباره این شغل که بیش از ۶۰۰ هزار یورو برای او درآمد زایی داشته است، هیچ کجا سخنی به زبان نیاورده بود.

دور اول انتخابات ریاست جمهوری فرانسه ۲۳ آوریل (۳ اردیبهشت) برگزار می شود و فرانسوا فیون پیش از این افشاگری ها، بخت اول این انتخابات بود.