Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

در اوکراین اختلافات درباره روابط تجاری با شرق کشور، تنش آفرین شد

در اوکراین اختلافات درباره روابط تجاری با شرق کشور، تنش آفرین شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

با حمله بیش از ۳۵ فرد ناشناس در روز سه شنبه به فعالان و ملی گرایانی که مسیرهای ارتباطی جاده ای و ریلی منتهی به منطقه تحت کنترل جدایی طلبان را بسته بودند، تنش جدیدی در شرق اوکراین بوجود…

آگهی

با حمله بیش از ۳۵ فرد ناشناس در روز سه شنبه به فعالان و ملی گرایانی که مسیرهای ارتباطی جاده ای و ریلی منتهی به منطقه تحت کنترل جدایی طلبان را بسته بودند، تنش جدیدی در شرق اوکراین بوجود آمد.

این مسیرها از ماه ژانویه مسدود شده اند و ملی گرایان اوکراین قصد دارند با این کار، روابط تجاری با جدایی طلبان طرفدار روسیه را متوقف کنند. آنها همچنین در تلاشند تا مانع از آن شوند که کامیونهای روسیه بتوانند از خاک اوکراین عبور کنند.

این محاصره ها علاوه بر آسیب اقتصادی به جدایی طلبان در شرق کشور، اقتصاد محلی را نیز فلج کرده است و همین موضوع منجر به وقوع درگیری شده است. در جریان این درگیری ها دستکم یک نفر مجروح شد.

جدایی طلبان طرفدار روسیه اعلام کرده اند در صورت ادامه این محاصره ها، کنترل شرکتهای اوکراینی فعال در شرق این کشور را در دست خواهند گرفت؛ شرکتها و کارخانه هایی که هنوز مشغول کارند و بسیاری از آنها همچنان به دولت مرکزی اوکراین مالیات می پردازند.

الکساندر زاخارچنکو، رهبر دولت خودخوانده دونتسک روز چهارشنبه به رسانه های محلی گفت که به تلافی محاصره انجام شده از سوی کی یف، شورشیان بیش از ۴۰ کارخانه و معدن زغال سنگ را تصاحب خواهند کرد.

دیمیتری ترونین، مدیر مرکز کارنگی در مسکو می گوید: «درگیریها در اوکراین وارد مرحله جدیدی شده است. با این تنش جدید، هم مدیریت شرکتهای مستقر در دونتسک و لوهانسک و هم وضعیت حقوقی آنها زیر سوال می رود؛ بویژه در موضوعاتی مانند اموال آنها و حق مالکیت بر شرکتها و کارخانه ها.»

دولت مرکزی اوکراین با مسدود کردن این مسیرها مخالف است و می گوید این کار به زندگی ساکنان محلی و اوکراینی هایی که در دیگر نقاط کشور امرار معاش می کنند، آسیب می زند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اوکراین از نابودی یک کشتی جنگی روسیه خبر داد؛ مسکو رزمایش با سلاح‌های هسته‌ای تاکتیکی را آغاز کرد

کمبود نیرو در ارتش اوکراین؛ زندانیان به جبهه فرستاده می‌شوند

حمله روسیه به خارکیف؛ زلنسکی: اوضاع بسیار دشوار اما تحت کنترل است