نخستین بودجه دولت ترامپ؛ افزایش تاریخی بودجه نظامی آمریکا

نخستین بودجه دولت ترامپ؛ افزایش تاریخی بودجه نظامی آمریکا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا روز دوشنبه از نخستین لایحه بودجه دولت خود، با افزایش تاریخی در بودجه دفاعی- نظامی رونمایی کرد.

آگهی

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا روز دوشنبه از نخستین لایحه بودجه دولت خود، با افزایش تاریخی در بودجه دفاعی- نظامی رونمایی کرد. افزایش ۹ درصد بودجه دفاعی- نظامی به معنای ۵۴ میلیارد دلار بودجه بیشتر برای این حوزه می باشد.

آقای ترامپ در جمع فرمانداران ایالات متحده آمریکا گفت: «نخستین بودجه من ماه آینده به کنگره ارسال می شود. این بودجه بر امنیت عمومی و امنیت ملی تمرکز دارد بهمراه اهمیت زیاد به خیلی چیزهای دیگر. این بودجه شامل افزایش تاریخی در بودجه دفاعی برای بازسازی ارتش از پا افتاده و خالی شده ایالات متحده آمریکا است در زمانی که ما بیشترین نیاز را به آن داریم.»

ترامپ در نظر دارد بودجه بخش هایی چون کمک های خارجی، وزارت خارجه و محیط زیست را کاهش دهد با این حال گفته است که بودجه بخش بهداشت عمومی کاهش نخواهد یافت.

ایالات متحده آمریکا در حال حاضر حدود ۶۰۰ میلیارد دلار سالانه در بخشهای نظامی هزینه می کند که بیشترین بودجه نظامی در جهان محسوب می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترامپ اولین جلسه دادگاه خود را به نمایشی برای افزایش محبوبیت و کارزار انتخاباتی بدل کرد

آغاز دادگاه رسیدگی به پرونده «دروغگویی» دونالد ترامپ درباره ثروتش

آیا محکومیت احتمالی ترامپ در دادگاه می‌تواند مانع از بازگشت او به کاخ سفید شود؟