Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

اسکار بهترین فیلم خارجی بدون ویزا به خانه فرهادی رفت

اسکار بهترین فیلم خارجی بدون ویزا به خانه فرهادی رفت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هشتاد و نهمین مراسم اسکار یکشنبه، بیست و ششم فوریه برگزار شد.

آگهی

هشتاد و نهمین مراسم اسکار یکشنبه، بیست و ششم فوریه برگزار شد. در این مراسم که با مجری گری جمی کیمل برگزار شد، چهرۀ بهترین بازیگران مرد و زن، بهترین فیلم، بهترین کارگردان و بهترین فیلم خارجی مشخص شدند.

بهترین فیلم

فیلم «مونلایت» یا مهتاب به کارگردانی بری جنکینز جایزۀ اسکار بهترین فیلم را به خود اختصاص داد. وارن بیتی که نام بهترین فیلم را معرفی می کرد در ابتدا به اشتباه نام لالالند را بعنوان فیلم برتر در این بخش به زبان آورد اما سپس این اشتباه اصلاح شد و مونلایت بهترین فیلم معرفی شد.

بهترین کارگردان

در این مراسم، دامین شازل جایزۀ بهترین کارگردان را برای فیلم لالالند از آن خود کرد. این فیلم که در زبان فارسی به نام سرزمین هپروت ترجمه شده است، در ۱۴ بخش مختلف از جمله بهترین بازیگر زن و مرد، بهترین موسیقی و بهترین فیلمنامه نامزد دریافت اسکار بود.

  • بهترین فیلم خارجی*

اصغر فرهادی، کارگردان صاحب نام ایرانی که پیش از این اسکار بهترین فیلم خارجی را برای فیلم جدایی در کارنامه خود داشت بار دیگر توانست برای فیلم فروشنده برندۀ اسکار شود.

اصغر فرهادی بهمراه ترانه علیدوستی، بازیگر نقش اول زن این فیلم در اعتراض به قانون ممنوعیت سفر شهروندان هفت کشور مسلمان از جمله ایران به آمریکا از شرکت در این مراسم خودداری کرده بودند.

انوشه انصاری، اولین زن ایرانی که به فضا سفر کرده است بهمراه فیروز نادری، مدیر کل اکتشافات منظومۀ خورشیدی در ناسا در این مراسم به نمایندگی از اصغر فرهادی جایزۀ اسکار را دریافت کردند.

بهترین بازیگر مرد و زن

کیسی افلک برای بازی در فیلم منچستر کنار دریا بهترین بازیگر مرد شناخته شد و جایزۀ اسکار در این بخش را به خود اختصاص داد. اما استون نیز برای بازی در فیلم لالالند جایزۀ بهترین بازیگر زن را از آن خود کرد.

اندرو گارفیلد، رایان گاسلینگ، ویگو مورتنسن و دنزل واشنگتن از دیگر نامزدها برای بهترین بازیگر مرد بودند. در بخش بهترین بازیگر زن نیز علاوه بر اما استون، ایزابلا هوپرت، روث نگا، ناتالی پورتمن و مریل استریپ نامزدهای معرفی شدن بودند.

  • بهترین موسیقی *

جاستین هورویتز که در بخش بهترین موسیقی فیلم نامزد اسکار شده بود دو اسکار بهترین ترانه و بهترین موسیقی متن را برای فیلم «لالالند» یا سرزمین هپروت را به خود اختصاص داد.

بهترین فیلم مستند

«وایت هلمتز» یا کلاه سفیدها نیز که در بخش بهترین مستند نامزد دریافت اسکار شده بود توانست این جایزه را از آن خود کند. این فیلم به گروهی با همین نام در سوریه می پردازد که به امدادرسانی در مناطق جنگی مشغول هستند.

  • دیگر بخش ها*

ویولا دیویس نیز برای بازی در فیلم حصار اسکار بازیگر زن نقش دوم را از آن خود کرد. انیمیشن اتوپیا ساختۀ دیسنی لند نیز اسکار بهترین فیلم در این بخش را کسب کرد. فیلم منچستر کنار دریا علاوه بر بهترین بازیگر مرد، جایزۀ بهترین فیلمنامۀ اقتباسی را نیز از آن خود کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«کلاه سفیدها»، برنده جایزه اسکار بهترین فیلم مستند

واکنش رسانه های اجتماعی به اشتباه اعلام نام برنده اسکار بهترین فیلم

حواشی جنجالی و خبرساز اسکار ۲۰۱۷