«کلاه سفیدها»، برنده جایزه اسکار بهترین فیلم مستند

«کلاه سفیدها»، برنده جایزه اسکار بهترین فیلم مستند
نگارش از Euronews

در هشتاد و نهمین مراسم اهدای جوایز اسکار فیلم «کلاه سفیدها» (White Helmets) به کارگردانی اورلاندو ون اینزیدل (Orlando von Einsiedel) جایزه ی بهترین فیلم مستند را از آن خود کرد؛ فیلمی که فعالیت امدادگر

در هشتاد و نهمین مراسم اهدای جوایز اسکار فیلم «کلاه سفیدها» (White Helmets) به کارگردانی اورلاندو ون اینزیدل (Orlando von Einsiedel) جایزه ی بهترین فیلم مستند را از آن خود کرد؛ فیلمی که فعالیت امدادگران داوطلب در سوریه را برای نجات جان غیرنظامیان آنهم زیر بمباران شهری روایت می کند.

رائد صالح، از بنیانگذاران کلاه سفیدها (امدادگران داوطلب مدافع غیرنظامیان) در این باره گفت: «به نمایندگی از طرف تمامی امدادگران داوطلب سوریه از شما تشکر می کنم که این جایزه بزرگ را به ما اهداء کردید. این جایزه امدادگران داوطلب را تشویق می کند تا با حفظ روحیه، امدارسانی به غیرنظامیان را در سوریه ادامه دهند.

خالد خطیب و رائد صالح، بنیانگذاران این نهاد مدنی با وجود در اختیار داشتن روادید، در مراسم اسکار حضور نداشتند؛ رائد صالح بدلیل ضرورت حضورش در مناطق جنگ زده سوریه و خالد خطیب هم بدلیل مشکلات پیش آمده برای گذرنامه اش از سوی حکومت بشار اسد.

مطالب مرتبط