دبیرکل سازمان ملل: جامعه جهانی در مقابله با افراطی گرایی مسئولیت پذیرتر باشد

دبیرکل سازمان ملل: جامعه جهانی در مقابله با افراطی گرایی مسئولیت پذیرتر باشد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد در نشست شورای حقوق بشر این سازمان در ژنو تاکید کرد که با رشد افراطی گرایی و پوپولیسم حقوق انسانی اقلیت ها و پناهجویان مورد حمله قرار گرفته و جامعه جهانی باید برا

آگهی

آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد در نشست شورای حقوق بشر این سازمان در ژنو تاکید کرد که با رشد افراطی گرایی و پوپولیسم حقوق انسانی اقلیت ها و پناهجویان مورد حمله قرار گرفته و جامعه جهانی باید برای حفظ حقوق این انسان ها مسئولیت پذیرتر عمل کند.

نشست چهار هفته ای اعضای کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل در پی تصمیم اخیر دولت آمریکا برای اعمال محدودیت هایی برای ورود افرادی از کشورهایی با جمعیت عمدتا مسلمان از جمله ایران صورت گرفت.

آقای گوترش تاکید کرد: «این پذیرش مسئولیت به معنای به اشتراک گذاشتن مرزهای میان کشورهایی که پذیرای پناهجویان هستند، نیست بلکه به معنای تقسیم مسئولیت تحت منشور سازمان ملل متحد است.»

دبیرکل سازمان ملل متحد افزود: «به طور فزاینده ای شاهد رشد پدیده منحرف پوپولیسم و افراطی گرایی هستیم که هر یک دیگری را در گسترش نژادپرستی، بیگانه هراسی، یهودی ستیزی، اسلام هراسی و دیگر اشکال نفرت تغذیه می کنند. این حمله به حقوق پناهجویان و مهاجران است. پدیده قاچاق انسان در حال افزایش است و با توجه به اینکه تعداد زیادی از مردم دنیا از جنگ داخلی در کشورهایشان در گریز هستند، جامعه بین المللی باید مسئولیت پذیرتر عمل کند.»

محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگران فلسطینی نیز در این نشست بار دیگر بر راه حل تشکیل دو کشور تاکید کرد و تنها راه حفاظت از این راه حل را توقف گسترش شهرک سازیهای اسرائیل دانست.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رونمایی از رنو۵ الکتریکی به عنوان نماد تلفیق نوستالژی و نوآوری؛ خودروی برتر سال ۲۰۲۴ هم معرفی شد

اختلاف در شورای حقوق بشر سازمان ملل بر سر «تحقیقات بی‌پایان» از اسرائیل

فعالان معترض به جت‌های شخصی پروازهای فرودگاه ژنو را مختل کردند