نبرد در غرب شهر موصل عراق؛ هزاران غیرنظامی از شهر خارج شدند

نبرد در غرب شهر موصل عراق؛ هزاران غیرنظامی از شهر خارج شدند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

هزاران غیرنظامی همزمان با ادامه پیشروی نیروهای دولتی عراق در موصل محل سکونت خود در غرب این شهر را ترک کردند.

آگهی

هزاران غیرنظامی همزمان با ادامه پیشروی نیروهای دولتی عراق در موصل محل سکونت خود در غرب این شهر را ترک کردند. بسیاری از این غیرنظامیان به یکی از روستاهای نزدیک موصل که به تازگی کنترل آن از دست گروه داعش خارج شده است، انتقال یافتند.

نیروهای دولتی عراق در حالی روز دوشنبه موفق به در اختیار گرفتن کنترل جنوبی ترین پل بر روی رودخانه دجله در شهر موصل شدند که چند روز پیش نیز پایگاه نظامی غزلانی را تصرف کرده بودند. این پایگاه به دلیل موقعیت جغرافیایی خود در ادامه نبرد اهمیت زیادی برای نیروهای دولتی خواهد داشت.

فاضل ابو رغیف، تحلیلگر مسائل امنیتی می گوید: «پایگاه نظامی غزلانی بر روی ارتفاعات واقع شده است و در نتیجه افراط گرایان نمی توانند با آتش غیر مستقیم حمله کنند. آتش توپخانه ای آنها نیمی از قدرت خود را از دست داده است. حمله به منطقه مرتفع نیز برای آنها دشوار است. نیروهای عراقی با حمله از ارتفاعات قدرت بیشتری خواهند داشت.»

بنا به تخمین سازمان ملل متحد با شدت گرفتن درگیری ها حدود ۷۵۰ هزار نفر در غرب موصل در محل سکونت خود گرفتار شده اند. این سازمان پیش بینی می کرد که حدود ۲۵۰ هزار نفر خانه های خود در بخش غربی شهر را ترک خواهند کرد اما تاکنون اکثر آنها به دلیل عدم تامین امنیت گذرگاه ها موفق به ترک محل سکونت خود نشده اند.

خطرناکترین عملیات آزادسازی #موصل؛ ارتش #عراق با #داعش در غرب #دجله می جنگد https://t.co/w1M1XvyPagpic.twitter.com/OxAcyQnP2f

— euronews فارسی (@euronews_pe) February 25, 2017

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازپس گیری دو منطقه در غرب موصل از تصرف داعش

شیفا گردی خبرنگار کُرد حین پوشش نبرد موصل جان باخت

ادامه پیشروی ها در غرب موصل با وجود مقاومت داعش