Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

پیتر فیل ایتالیایی و اولین سکوی قهرمانی در جام جهانی

پیتر فیل ایتالیایی و اولین سکوی قهرمانی در جام جهانی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در اسکی آلپاین در بسیاری از مواقع تجربه به جوانی و آمادگی جسمانی می چربد.

آگهی

در اسکی آلپاین در بسیاری از مواقع تجربه به جوانی و آمادگی جسمانی می چربد. مانند این هفته مسابقات جام جهانی در پیست اسکی ویتفیل در نروژ. میانگین سنی مردانی که بروی سکوها رفتند ۳۵ سال بود. و یکی از مهمترین آنها پیتر فیل ایتالیایی بود که برای اولین در مسابقات جام جهانی بروی سکوی قهرمانی می رفت.

در رقابتهای اسکی مارپیچ بزرگ نروژ پیتر فیل موفق شد سریعتر از بزرگان نروژی چون یانزرود از خط پایان بگذرد و مقام اول را بدست آورد. رایکلت اتریشی هم تنها با یک دهم ثانیه اختلاف در مکان دوم قرار گرفت.
و اریک گی با ۲۳ صدم ثانیه اختلاف سوم شود. گی که در این ماده قهرمان رقابتهای قهرمانی جهان در سوییس شده بود نشان داده است یکی از آماده ترین اسکی بازان سال ۲۰۱۷ است. یانزرود هرچند گوی کریستال مسابقات مارپیچ بزرگ را پیشتر از آن خود کرده است اما در خانه نتوانست یکشنبه در مسابقات مارپیچ بزرگ بدرخشد و مقامی بهتر از هفتمی کسب نکرد. البته او روز گذشته در مسابقات سرعت در همین پیست اول شده بود و پیتر فیل ایتالیایی در جای دوم قرار گرفته بود.

حتی اگر بهترین اسکی باز سرعت اسکل لوند اسویندال نروژی بدلیل مصدومیت در مسابقات این فصل اسکی جام جهانی غایب است اما اسکی بازان دیگر این کشور از جمله یانزرود ، کریستوفرسن و کیلده جوان در رده بندی کلی مسابقات این فصل در میان شش نفر اول هستند.

از دو اسکی باز تیم ملی فرانسه گیرمو فاید و ادریان تئو دلیل موفقیت نروژی ها را جویا شدیم. خصوصا پیروزیها آنها در مسابقات سرعت.

گیرمو فاید می گوید: « رمز و رازی در کار نیست. آنها بهترین امکانات را در اختیار دارند، بهترین تجهیزات را دارند و از لحاظ فنی سطح بالایی دارند. اسویندال بسیار روی سکوها رفته است، یانزرود را هم برای اسلالوم مسخره می کردند اما به هر ترتیب بیش از ۶۰ بار در مسابقات اسلالوم شرکت کرده است و مکانهای مهمی را از آن خود کرده است. آنها اسکی بازان هستند که در مواد مختلف نتیجه های مهمی می گیرند. در سرعت هم که جزو بهترین های جهان می باشند.»

آدریان تئو هم می گوید: « شاید آنها همچنان خون ویکینگها را در بدن دارند. شوخی می کنم، ولی خوب آنها شکست پذیر هستند. تیم بسیار قوی دارند مانند کیلده که سال گذشته گوی کریستال ماده مارپیچ بزرگ را از آن خود کرد. از همه مهمتر اینکه آنها تیم جمع و جوری دارند اما بهترین امکانات را در اختیار ملی پوشان قرار می دهند. آنها از لحاظ فنی سطح بالای دارند. کریستوفرسون در اسلالوم و مارپیچ کاملا موفق است و اما یادمان نرود که آنها هم نوسانات زیادی دارند و همیشه در اوج نیستند و می توان از این نقطه ضعف آنها استفاده کرد و آنها را شکست داد.»

به جز میکائیلا شیفرین رقابتهای ترکیبی اسکی آلپاین را در پیست کرانس مونتانا کسب کرد می توان گفت که این پیست اصولا همواره میزبان قهرمانی سویسی ها بوده است. مانند سال ۱۹۸۷ که سویسیها موفق شدند در مسابقات قهرمانی جهان اسکی آلپاین ۸ مقام اول از ۱۰ ماده این رقابتها را بدست آورند. نماد این سلطه سوئیسیها در آن سال رقابتهای سرعت بود. آنها موفق شدند چهار رتبه اول مسابقات قهرمانی جهان را بدست آورند. پیتر مولر یکی از سوئیسی هایی بود که با سرعتی معادل ۱۲۸ کیلومتر در ساعت توانست با اختلاف حیرت انگیز مقام قهرمانی رقابتهای سرعت را بدست آورد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پرچمدار کاروان ایران اولین «دوپینگی» المپیک پکن؛ ادامه تمرین ستاره ۱۵ساله روس با جود تست مثبت

عنوان سریع‌ترین یخ‌نورد دنیا به یک ایرانی رسید، محسن بهشتی‌راد در سوئیس بر قله ایستاد

پایان مسابقات جهانی کوهنوردی با اسکی در سوئیس با معرفی تیم های برگزیده