تحقیقات پلیس آمریکا برای کشف ارتباط تیراندازی مرگبار کانزاس با انگیزه تنفر نژادی

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
تحقیقات پلیس آمریکا برای کشف ارتباط تیراندازی مرگبار کانزاس با انگیزه تنفر نژادی

تیراندازی در کانزاس سیتی آمریکا یک کشته و دو زخمی برجای گذاشت.

حادثه شامگاه چهارشنبه رخ داد. پس از آنکه یک مرد ۵۱ ساله وارد یک میخانه شد و به روی حاضران با این تصور که اهل خاورمیانه هستند آتش گشود.

مهاجم آدام پورینتون، کهنه سرباز نیروی دریایی آمریکاست و به یک فقره قتل درجه یک و دو فقره اقدام به قتل متهم است.

به گفته شاهدان عینی مهاجم قبل از تیراندازی به سوی مقتول گفته بود: « از کشور من برو بیرون». مقتول یک مهندس ۳۲ ساله هندی تبار است

در جریان این تیراندازی یک جوان ۲۴ ساله آمریکایی سعی داشت جلوی مهاجم را بگیرد که خود او نیز هدف قرار گرفت و زخمی شد. او درباره این تیراندازی گفت: «به محض اینکه شروع به تیراندازی کرد رفتم زیر میز. صدای شلیک نه گلوله را شنیدم. منتظر بودم تا خلوت شود و رفتم به سراغ او.»

عامل تیراندازی پس از پنج ساعت و در جریان تعقیب و گریز در شهر کلینتون دستگیر شد. پلیس در تحقیقات خود درباره انگیزه مهاجم بدنبال یافتن پاسخ این سوال است که آیا این تیراندازی با انگیزه تنفر نژادی بوده یا نه.

یکی از اعضای خانواده مقتول در حیدرآباد هند گفت: «معمولا درباره جرمی با انگیزه تنفر نژادی چیزی نمی شنویم. فکر می کنم بعد از روی کار آمدن دونالد ترامپ شاهد چنین چیز هایی هستیم. یک آدم بالغ مرتکب این جرم شده و اقدام او ناشی از تفکری است که از مردم آسیا و خاورمیانه نفرت دارد.»

در همین حال کاخ سفید هر گونه ارتباط بین این تیراندازی با لفاظی های دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در مخالفت با حضور مهاجران در کشور را بی اساس خوانده است.