برکسیت، ترامپ و رانیری؛ واکنش دنیای فوتبال به برکناری سرمربی لستر

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
برکسیت، ترامپ و رانیری؛ واکنش دنیای فوتبال به برکناری سرمربی لستر

کلودیو رانیری، سرمربی برکنار شده لستر پس از اخراج از این تیم در بیانیه ای ضمن تشکر از بازیکنان و هواداران عنوان کرد با این برکناری رویاهایش مرده است.

این تکنیسین ایتالیایی فوتبال ۹ ماه پس از قهرمانی در لیگ برتر انگلیس از کار برکنار شد. مایک استاول و کریگ شکسپیر از اعضای کادر فنی تیم لستر پس از اخراج رانیری به طور موقت مسولیت هدایت این تیم را برعهده گرفته اند.

شکسپیر روز جمعه در واکنش به این ماجرا گفت: «بسیار غم انگیز است. همه می دانیم که این نوع اتفاقات در فوتبال رایج است. هرگز نباید او را از یاد ببریم. او به خاطر کاری که انجام داده باید همواره از سوی افرادی که به هر نحو با این باشگاه فوتبال در ارتباط هستند مورد تکریم و احترام قرار گیرد. همه ما می دانیم که مربیان همیشه وقتی نتیجه نمی گیرند شغل خود را از دست می دهند؛ و این مالکان باشگاه بودند که چنین تصمیمی گرفتند.»

لستر سیتی، تیم رده هفدهمی جدول روز دوشنبه بدون رانیری در آخرین بازی هفته بیست و ششم لیگ برتر جزیره به مصاف لیورپول می رود و در صورت شکست مقابل شاگردان یورگن کلوب وارد منطقه سقوط خواهد شد.

یورگن کلوب، سرمربی لیورپول در واکنش به برکناری رانیری اینگونه واکنش نشان داد: «آیا من از این نوع مسائل شگفت زده می شوم؟ خیر. این اتفاقات مختص دنیای فوتبال نیست. اخیرا شاهد چند نمونه از این رویدادها بوده ایم نظیر برکسیت، انتخاب ترامپ به ریاست جمهوری و حالا برکناری رانیری. آیا برای من قابل درک است؟ مسلما خیر. این مسائل روی می دهد. اما من دلیل تصمیم مسئولان لستر را نمی دانم.»

رانیری که برکناریش واکنش جهان فوتبال را به همراه داشته، یکسال پس از بر عهده گرفتن هدایت آبی پوشان لستر نخستین قهرمانی تاریخ این باشگاه در لیگ برتر را برایشان به ارمغان آورد.