کشمیر؛ سه سرباز هندی و یکی زن کشمیری در حمله جدایی طلبان مسلح کشته شدند

کشمیر؛ سه سرباز هندی و یکی زن کشمیری در حمله جدایی طلبان مسلح کشته شدند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سه جنگ میان هند و پاکستان، دو همسایه هسته ای از زمان استقلال روی داده که دلیل دو مورد از آنها ادعای مالکیت بر کشمیر بوده است.

آگهی

کاروانی از نظامیان و نیروی پلیس هند که از ماموریت در روستایی در جنوب کشمیر باز می گشتند با کمین ستیزه جویان مواجه شدند. شاهدان عینی و پلیس می گویند چهار سرباز دیگر در تبادل آتش زخمی شدند.

فرزند زن کشمیریِ کشته شده در این درگیری می گوید: «حدود ساعت دو شب بود که ما با صدای تیراندازی بیدار شدیم. مادرمان در طبقه بالا خوابیده بود. وقتی تیراندازی پس از یک ساعت متوقف شد، به طبقه بالا رفتیم متوجه شدیم که مادرمان مرده است.»

حمله ناگهانی جدایی طلبان در منطقه تحت کنترل هند در کشمیر، روز دوازدهم فوریه جان هشت سرباز و سه غیرنظامی را گرفت. جستجوی پلیس و ارتش برای یافتن عاملان این حمله ادامه دارد.

بیش از ربع قرن از تلاش بخش شمالی کشمیر برای جدایی از هند می گذرد. این منطقه عمدتا مسلمان نشین منطقه مورد مناقشه میان هند و پاکستان است.

هند، پاکستان را به حمایت و تجهیز این جدایی طلبان متهم می کند. این دو کشور از زمان استقلال خود تا کنون سه بار وارد جنگ شده اند که دو مورد جنگ درگرفته به دلیل ادعای مالکیت کشمیر بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هند دستگاه اطلاعاتی پاکستان را به نقش داشتن در انفجار کشمیر متهم کرد

کشف فسیل یک مار باستانی در هند که احتمالا بلندتر از یک اتوبوس بوده و یک تن وزن داشته است

نماز عید فطر مسلمانان هندی در مسجد جامع تاریخی دهلی‌نو