Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

سفر مایک پنس به آلمان برای اطمینان بخشی به شرکای اروپایی

سفر مایک پنس به آلمان برای اطمینان بخشی به شرکای اروپایی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پس از شرکت وزیر دفاع آمریکا در نشست ناتو و حضور وزیر خارجه این کشور در نشست «گروه ۲۰»، مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا نیز در دومین روز از برگزاری کنفرانس امنیتی مونیخ، وارد آلمان…

آگهی

پس از شرکت وزیر دفاع آمریکا در نشست ناتو و حضور وزیر خارجه این کشور در نشست «گروه ۲۰»، مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا نیز در دومین روز از برگزاری کنفرانس امنیتی مونیخ، وارد آلمان شد.

هدف از این سفر افزایش همکاری های دوجانبه میان آمریکا و اروپا است و بنا بر اعلام کاخ سفید قرار است آقای پنس در این سفر، اطمینان را به اروپا بازگرداند و در سخنرانی خود از این قاره به عنوان شریک اصلی ایالات متحده آمریکا یاد کند.

تلاش برای بهبود روابط بین المللی آمریکا در میان دیگر جمهوریخواهان این کشور نیز دیده می شود؛ از جمله سناتور جان مک کین، رئیس کمیته نیروهای مسلح مجلس سنای آمریکا روز جمعه در جریان سخنرانی خود در کنفرانس مونیخ با انتقاد غیرمستقیم از دونالد ترامپ گفت: «اگر نسل وون کلایست که بنیانگذاران این کنفرانس هستند، جهان امروز را ببیند چه خواهند گفت؟ من از این می ترسم که آنچه اتفاق می افتد برای آنها خیلی آشنا باشد و همان باشد که پیشتر درباره وقوع آن هشدار داده بودند. آنها پیش از این درباره دور شدن از ارزش های جهانی و بازگشت به موضوعاتی همچون خون و نژاد و تعصب هشدار داده بودند.»

یکی از موضوعات مهم کنفرانس امنیتی مونیخ، چگونگی رابطه با روسیه با توجه به نگرش دولت جدید آمریکا است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وزیر دفاع آلمان: جهان آمریکای مسئولیت پذیر می خواهد

طرح شین‌بِت و موساد برای ترور رهبران حماس؛ کارزاری به سبک مونیخ یا ابتکاری جدید؟

ب‌ام‌و از خودروی تازه‌اش رونمایی کرد؛ نئو کلاس با صندلی‌های مخمل زرد و صفحه نمایش پانورامیک