Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

مایک پنس: توافق هسته‌ای به ایران اجازه داد تا منطقه را ناآرام کند

مایک پنس: توافق هسته‌ای به ایران اجازه داد تا منطقه را ناآرام کند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا با انتقاد شدید از توافق هسته‌ای میان ایران و جامعه جهانی گفت که ایالات متحده هرگز به ایران اجازه دستیابی به سلاح هسته‌ای را نخواهد داد.

آقای پنس که در جریان پنجاه و سومین کنفرانس بین‌المللی امنیتی مونیخ صحبت می‌کرد گفت کاهش تحریم‌های ایران آزادی بیشتری به این کشور برای تهدید منطقه خاورمیانه داده است. وی با توصیف ایران به عنوان بزرگ‌ترین حامی تروریسم گفت: «آمریکای تحت رهبری دونالد ترامپ تمام کماکان متعهد است تا تضمین کند که ایران به سلاح هسته‌ای دست نخواهد یافت و نخواهد توانست کشور ما، متحدان منطقه‌ای ما و به ویژه اسرائیل را تهدید کند.»

پیش از این دونالد ترامپ هم ایران را بزرگ‌ترین حامی تروریسم در جهان خوانده بود. از زمان آخرین آزمایش موشکی بالستیک ایران در ماه گذشته، جنک لفظی میان مقام‌های تهران و واشنگتن تقریبا بی‌وقفه ادامه یافته است. درحالی که آمریکا و اسرائیل آزمایش‌های موشک‌های بالستیک ایران را نقض قطعنامه‌ ۲۲۳۱ شورای امنیت می‌دانند، ایران، روسیه و اتحادیه اروپا، چنین برداشتی را رد می‌کنند.
اتحادیه اروپا از ایران خواسته آزمایش‌های موشکی خود را متوقف کند، با این حال دستگاه سیاست خارجی اروپا این آزمایش‌ها را نقض تعهدات بین‌المللی ایران نمی‌داند.

VP Mike Pence says US will:
- Stand firm with Europe, NATO
- Hold Russia accountable
- Assure Iran never gets nuclear weapons#MSC2017pic.twitter.com/JkHkqpHn1A

— CGTN (@CGTNOfficial) February 18, 2017

معاون رئیس جمهوری ایالات متحده در سخنرانی خود با اشاره به خطر تروریسم اسلامی در سراسر خاورمیانه و شمال آفریقا، به ویژه بر تعهد واشنگتن بر مبارزه با داعش تا نابودی کامل آن تاکید کرد. دونالد ترامپ در زمان کارزار انتخاباتی خود مبارزه ایران و روسیه با داعش را «خوب» توصیف کرده بود.

پنجاه و سومین کنفرانس امنیتی مونیخ درحالی برگزار می‌شود که ایران، هرگونه برنامه برای دیدار میان محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه این کشور و رکس تیلرسون، همتای آمریکایی وی را رد کرده است. در دوره ریاست جمهوری باراک اوباما، دیدار و گفت‌و‌گو میان آقای ظریف و جان کری، یکی از برنامه‌های معمول در جریان شرکت در کنفرانس‌های بین‌المللی بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایران ادعای طرح‌ریزی برای ترور ترامپ را رد کرد؛ باقری: ترور سلیمانی را از راه قضایی پیگیری می‌کنیم

انتخابات ریاست‌جمهوری در ایران؛ جایی که سایه دونالد ترامپ سنگین‌تر از نامزد پیروز است

آیا ایران پس از حمله به اسرائیل گامی به سوی تغییر در دکترین هسته‌ای خود برمی‌دارد؟