Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دوایت یورک: کاری کردند که حس کردم جنایتکارم

دوایت یورک: کاری کردند که حس کردم جنایتکارم
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

دوایت یورک، مهاجم پیشین منچستریونایتد به دلیل بازی در تیم ستارگان جهان در تهران در سال ۲۰۱۵، از سفر به آمریکا باز ماند.

این ستاره ۴۵ ساله ترینیداد و توباگویی هفته گذشته برای کار در شبکه ورزشی بی‌این اسپورت به قطر رفته بود و قصد داشت از راه میامی در آمریکا به کشورش بازگردد. اما روز جمعه در فرودگاه دوحه به دلیل داشتن مهر ورود به ایران در پاسپورتش از سوار شدن به هواپیما باز ماند. آقای یورک در تابستان سال ۲۰۱۵ در قالب تیم ستارگان جهان در برابر تیم منتخب ایران به میدان رفته بود.

به گزارش گاردین یورک در این‌باره گفت: «واقعا نمی‌فهمیدم چه اتفاقی دارد می‌افتد. اینقدر به آمریکا سفر کرده‌ام که شمارش از دستم در رفته. عاشق این کشورم. ولی با من کاری کردند که حس کردم یک جنایتکارم.» وی درباره چگونگی این اتفاق افزود: «بلیتم را خریده بودم. کارت پرواز را هم گرفتم و آماده سوار شدن بودم که دو مامور جلویم را گرفتند. با خودم گفتم چه خبر شده. آن‌ها به من توضیح دادند که مشکل ویزا دارم و به دلیل مهر ورود به ایران در پاسپورتم، جلوی اسم من یک علامت قرمز زده اند. من برای شرکت در یک مسابقه اسطوره‌ها به ایران رفته بودم و حتی یک شب هم آنجا نماندم.»

Ex-Manchester United star Dwight Yorke denied entry into U.S. for having played in charity match in Tehran. In 2015. https://t.co/ZvGuB7T1s5pic.twitter.com/Re5n7PbB6B

— theScore (@theScore) February 18, 2017

در حالی که رسانه‌های بریتانیایی و خبرگزاری فرانسه، بروز این مشکل را به دستور اجرایی دونالد ترامپ مبنی بر ممنوعیت ورود اتباع ۷ کشور با جمعیت عمدتا مسلمان مرتبط می‌دانند، به نظر می‌رسد که مورد دوایت یورک به دلیل قانونی است که در سال ۲۰۱۶ و در دوره ریاست جمهوری باراک اوباما در کنگره آمریکا تصویب شد؛ این قانون پس از حملات تروریستی در پاریس و کالیفرنیا تصویب شد و براساس آن شهروندان کشورهایی که پیشتر می توانستند بدون ویزا به ایالات متحده بروند، در صورتی که از اول مارس سال ۲۰۱۱ به سوریه، عراق، ایران و سودان سفر کرده باشند، باید برای ورود به خاک ایالات متحده درخواست ویزا کنند.

به گفته آقای یورک، ماموران در فرودگاه دوحه به وی یادآوری کردند که حتی در صورت سوار شدن به هواپیما، به محض رسیدن به آمریکا به قطر بازگردانده خواهد شد.

پیش از این کییِل مگنه بوندویک، نخست وزیر سابق نروژ به دلیل آنکه در سال ۲۰۱۴ به ایران سفر کرده بود، در یکی از فرودگاه های واشنگتن بازداشت شده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نخست وزیر سابق نروژ به دلیل سفر به ایران در فرودگاه دالس واشنگتن بازداشت شد

انتخابات ریاست‌جمهوری در ایران؛ جایی که سایه دونالد ترامپ سنگین‌تر از نامزد پیروز است

دیدار ویکتور و دونالد در فلوریدا؛ اوربان: ترامپ مساله جنگ روسیه و اوکراین را حل می‌کند