وزیر امور خارجه آلمان: راهی طولانی برای پایان دادن به جنگ سوریه وجود دارد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
وزیر امور خارجه آلمان: راهی طولانی برای پایان دادن به جنگ سوریه وجود دارد

زیگمار گابریل، وزیر امور خارجه آلمان در حاشیه نشست اجلاس گروه ۲۰ در شهر بن، راه حل پایان دادن به جنگ داخلی سوریه را طولانی خواند و گفت «راهی طولانی» در این زمینه وجود دارد. وی افزود که نشست گروه ۲۰ در شهر بن «آمادگی خوبی» برای از سرگیری گفتگوها در ژنو بود.

دور جدید گفتگوها برای حل و فصل سیاسی بحران سوریه ۲۳ فوریه با میانجیگری سازمان ملل متحد در شهر ژنو سوئیس از سر گرفته خواهد شد.

رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه دولت دونالد ترامپ که در این نشست و در اولین دیدار دیپلماتیک و رسمی خود در کنار متحدان آمریکا به مسئله سوریه می پرداخت، اظهاراتی که مواضع دولت جدید آمریکا را در قبال سوریه روشن تر و شفافتر کند، بیان نداشت.

یکی از اساسی ترین تصمیمات قدرت های جهانی، خصوصا آمریکا و روسیه در دستیابی به راه حلی سیاسی برای بحران سوریه موضوع ماندن یا نماندن بشار اسد در قدرت است، موضوعی که دولت جدید دونالد ترامپ، برخلاف دولت باراک اوباما، تا به امروز موضع رسمی خود در این خصوص را شفاف بیان نکرده است.

وزرای خارجه کشورهای حاضر در نشست اجلاس گروه ۲۰ پس از شهر بن برای حضور در نشست بین المللی امنیتی عازم شهر مونیخ آلمان شدند.