Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

هشدار جیمز ماتیس به اعضای ناتو؛ حمایت آمریکا در قبال افزایش بودجه دفاعی اعضا

هشدار جیمز ماتیس به اعضای ناتو؛ حمایت آمریکا در قبال افزایش بودجه دفاعی اعضا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

جیمز ماتیس وزیر دفاع آمریکا روز چهارشنبه در حاشیه نشست وزرای دفاع ناتو در بروکسل هشدار داد که کشورهای های عضو ناتو برای اطمینان از عدم کاهش حمایت آمریکا از ناتو باید تعهدات مرتبط با هزینه های دفاعی شا

آگهی

جیمز ماتیس وزیر دفاع آمریکا روز چهارشنبه در حاشیه نشست وزرای دفاع ناتو در بروکسل هشدار داد که کشورهای های عضو ناتو برای اطمینان از عدم کاهش حمایت آمریکا از ناتو باید تعهدات مرتبط با هزینه های دفاعی شان را محترم بشمارند.

افزایش بودجه های نظامی هر یک از کشورهای عضو تا ۲ درصد تولید ناخالص داخلی برای مقابله با تهدیدات رو به رشد تروریسم و جنگ سایبری تعهدی است که آمریکا می خواهد کشورهای عضو آنرا رعایت کنند.

وزیر دفاع آمریکا همچنین برخی کشورهای عضو ناتو را متهم کرده است که تهدیدات موجود از جمله از سوی روسیه را نادیده می گیرند.

اقدامات روسیه در الحاق کریمه به خاک روسیه و جنگ در شرق اوکراین رهبران ناتو را به سوی افزایش بودجه نظامی کشورهای عضو سوق داده است. آمریکا، بریتانیا، لهستان، یونان و استونی به هدف افزایش ۲ درصدی بودجه نظامیشان رسیده اند و لتونی، لیتوانی و رومانی به این رقم نزدیک شده اند.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا پیشتر از ناتو انتقاد کرده بود. او خواستار آن است که اعضای ناتو سهم بیشتری در بودجه این نهاد داشته باشند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وزیر دفاع آمریکا: ناتو برای آمریکا پیمانی اساسی است

تبعات پروژه ۲۰۲۵ ترامپ برای دانشجویان خارجی و دین و علم

چرا آمریکا تصمیم گرفته است نیم میلیون جغد را بکشد؟