Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

سخنگوی کاخ سفید: استعفای فلین تنها مساله اعتماد بود

سخنگوی کاخ سفید: استعفای فلین تنها مساله اعتماد بود
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شان اسپایسر سخنگوی کاخ سفید به خبرنگاران گفت دونالد ترامپ از چند هفته پیش از وجود مشکلاتی در ارتباط با تماس های تلفنی مایکل فلین با مقامات روس آگاه بود.

آگهی

شان اسپایسر سخنگوی کاخ سفید به خبرنگاران گفت دونالد ترامپ از چند هفته پیش از وجود مشکلاتی در ارتباط با تماس های تلفنی مایکل فلین با مقامات روس آگاه بود. با وجود سخنان شان اسپایسر رئیس جمهوری ایالات متحده پیشتر اعلام کرده بود خبری از ارتباطات مایکل فلین نداشته است.

سخنگوی کاخ سفید گفت:« رئیس جمهوری آمریکا به دلیل آن که از اعتمادش به مایکل فلین کاسته شده بود، از او خواسته که از سمت خود به عنوان مشاور ارشد امنیت ملی رئیس جمهور کناره گیری کند.»

شان اسپایسر در گفتگوی خود با خبرنگاران گفت: «ژنرال هیچ کار غیرقانونی انجام نداده است. گفتگوهای او با مقامات روسیه بخشی از انجام وظیفه او بود.انتقاد ما از نقطه نظر قانونی و حقوقی نبود بلکه مساله تنها اعتماد بود. به همین دلیل هم رئیس جمهوری تصمیم گرفتند خواهان جابجایی او باشند.»

مایکل فلین در توییتهایی پس از استعفایش اعلام کرد مسئولیت اشتباهاتش را می پذیرد اما شرایط خود را با «بزفراری» مقایسه کرد. نانسی پلوسی رهبر دموکراتهای مجلس نمایندگان در این باره گفت: «می دانید معنی بز فراری چیست. بز فراری در یک روستا به این معنی است زمانی که شما یک بحرانی دارید و نمی دانید چگونه بحران و مشکل روستا را حل کنید همه مشکلات را به گردن بزی می اندازید و او را فراری می دهید. صحبتهای مایکل فلین در همین راستاست. او می گوید باید به سمت مسئولان و عاملان اصلی بروید. این نکته مهم این موضوع است.»

چهار روز پس از انتشار گزارش هایی درباره دیدارهای مایکل فلین با مقامات روسیه در آمریکا و شدت گرفتن فشارها درباره ماهیت این تماس ها، دوشنبه مشاور امنیت ملی کاخ سفید از سمت خود استعفا کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سخنگوی کاخ سفید از دولت ترامپ خارج می‌شود

کرملین استعفای مشاور ترامپ را «مساله ای داخلی» خواند

استعفای مایکل فلین، مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ