لوپن برنامه ای برای ممانعت از ورود مسلمانان به فرانسه ندارد

لوپن برنامه ای برای ممانعت از ورود مسلمانان به فرانسه ندارد
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

جنجال تصمیمات اخیر دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، مبارزات انتخاباتی فرانسه را نیز تحت الشعاع قرار داده است.

آگهی

جنجال تصمیمات اخیر دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، مبارزات انتخاباتی فرانسه را نیز تحت الشعاع قرار داده است. مارین لوپن، نامزد جناح راست افراطی در انتخابات آتی ریاست جمهوری فرانسه گفت ممانعت از ورود اتباع کشورهای مسلمان به خاک فرانسه در برنامه کار او نیست.

وی پنج شنبه شب در شبکه دو تلویزیون این کشور گفت: «می پرسید آیا این ممانعت بخشی از برنامه من است، می گویم نه. من دلیلی نمی بینم که این طرح را اجرا کنم. اگر رئیس جمهور شدم و سرویس های امنیتی به من بگویند اتباع این یا آن کشور قرار است به فرانسه بیایند و حمله تروریستی بکنند، آن گاه من قطعا برای حفظ امنیت فرانسویان اقدام خواهم کرد.»

رهبر جبهه ملی فرانسه مخالفت خود با برون سپاری اقتصادی و خروج سرمایه های فرانسه از کشور را نیز اعلام کرد و گفت: «من هم مشابه آقای ترامپ که فعالیت شرکت های آمریکایی را به داخل کشور می آورد، عمل خواهم کرد. به شرکت ها خواهم گفت که اگر به فرانسه برنگردند، با عوارض گمرکی بالا تنبیه خواهند شد. مبلغ آن را هم بعدا تعیین خواهم کرد.»

مطابق آخرین نظرسنجی ها، مارین لوپن بالاتر از رقبای اصلی خود یعنی امانوئل ماکرون و فرانسوا فیون، پیشتاز انتخابات ریاست جمهوری فرانسه است.

دستور ترامپ برای ممانعت از ورود اتباع برخی کشورهای مسلمان از جمله ایران با مخالفت مقامات قضایی آمریکا روبرو شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هواداران مارین لوپن در انتظار پیروزی و «فرکسیت»

بریژیت ماکرون: برای ازدواج با رئیس جمهوری فرانسه ۱۰ سال صبر کردم

نگاه متفاوت احزاب فرانسه به راهپیمایی علیه یهودستیزی