Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

گورساچ گزینه برای دیوانعالی: سخنان ترامپ زشت و دلسرد کننده است

گورساچ گزینه برای دیوانعالی: سخنان ترامپ زشت و دلسرد کننده است
Copyright 
نگارش از Masoud Imani Kalesar
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

قاضی نیل گورساچ، گزینه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری جدید آمریکا برای دیوانعالی، سخنان و توییت های وی در خصوص نظام قضایی این کشور را «بسیار مأیوس و دلسرد کننده» خوانده…

آگهی

قاضی نیل گورساچ، گزینه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری جدید آمریکا برای دیوانعالی، سخنان و توییت های وی در خصوص نظام قضایی این کشور را «بسیار مأیوس و دلسرد کننده» خوانده است.

آقای گورساچ با ۴۹ سال سن، جوان ترین نامزدی است که در ۲۵ سال اخیر برای دیوان عالی آمریکا، بالاترین نهاد قضایی این کشور که ۹ عضو دارد، معرفی می شود.

ریچارد بلومنتال، سناتور دموکرات از ایالت «کنتیکت» به نقل از آقای گورساچ گفت که او «از اظهارات زشت رئیس جمهور ترامپ در خصوص نظام قضایی که باعث تضعیف روحیه می شود مایوس و دلسرد شده است.»

دونالد ترامپ، حکم «جیمز روبارت» قاضی که فرمان مهاجرتی او را معلق کرد مضحک خوانده است و با رویکردی انتقادی می گوید که دادگاه های آمریکا بسیار سیاسی شده اند.

قاضی گورساچ برای رسیدن به دیوانعالی باید حداقل۶۰ رای مجلس سنا را کسب کند، کاری که به رغم اکثریت ۵۲ سناتور جمهوریخواه در برابر ۴۸ سناتور دموکرات حاضر در سنا، آسان نخواهد بود.

به احتمال بسیار زیاد دموکرات های مجلس سنای آمریکا با نیل گورساچ، گزینه آقای ترامپ، همان را خواهند کرد که جمهوریخواهان با «مریک گارلند» گزینه باراک اوباما، رئیس جمهوری پیشین برای دیوانعالی کردند که همانا مخالفت و جلوگیری از راهیابی او به دیوانعالی بود.

از سوی دیگر، مجلس سنای آمریکا روز پنجشنبه با ۵۲ رأی موافق در برابر ۴۷ رأی مخالف صلاحیت «جف سشنز» گزینه دونالد ترامپ برای وزارت دادگستری را تأیید کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سنای آمریکا به وزیر دادگستری آمریکا رای اعتماد داد

نتایج یک پژوهش: آمریکا در انرژی هسته‌ای ۱۵ سال از چین عقب است

جانسون به جای جکسون؛ ترامپ موقع مسخره کردن حواس‌پرتی بایدن دچار فراموشی شد