Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

سنای آمریکا به وزیر دادگستری آمریکا رای اعتماد داد

سنای آمریکا به وزیر دادگستری آمریکا رای اعتماد داد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سنای آمریکا روز چهارشنبه به جف سیشنز، سناتور آلاباما رای اعتماد داد.

آگهی

سنای آمریکا روز چهارشنبه به جف سیشنز، سناتور آلاباما رای اعتماد داد. تایید انتصاب وی بعنوان دادستان کل آمریکا با ۵۲ رای مثبت در مقابل ۴۷ رای منفی صورت گرفته است. وزیر جدید دادگستری آمریکا از نخستین سناتورهای جمهوریخواه بود که در حمایت از دونالد ترامپ به کارزار انتخاباتی وی پیوست.

میچ مک اونیل، سناتور جمهوریخواه و رئیس اکثریت سنای آمریکا در تعریف از وزیر جدید دادگستری این کشور گفت: « او کار بزرگی در پیش رو دارد و فکر می کنم لیاقت این سمت را دارد. جف سیشنز سختکوش، دقیق و سمج است و رفتار محترمانه ای دارد. او مردی دوستداشتنی و یک شریک و همکار مهم و صادق است.»

مخالفان جف سیشنز وی را به داشتن تمایلات نژادگرایانه بویژه در مورد قوانین مدنی و آرای سیاهپوستان متهم می کنند.

تیم کین، سناتور دموکرات و معاون هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات ها در جریان انتخابات در مخالفت با وزیر جدید دادگستری آمریکا در سنای این کشور گفت: « یک وزیر دادگستری باید بی طرف بماند و این موضوع در مورد قدرتی که وی را منصوب کرده نیز صدق می کند. من با انتخاب سناتور جف سیشنز برای این مقام مخالفم. او یک دوست است و برایش احترام زیادی قائل هستم. با اینحال گذشته او در مورد اینکه آیا برای آنهایی که بیش از همه به عملکرد درست این وزارتخانه نیاز دارند می تواند کمکی باشد مرا به شک می اندازد. همین موضوع نیز توانایی وی در مورد جلوگیری از خوانش غیرقانونی از قوانین را زیر سوال می برد.»

گفته می شود جف سیشنز که ۶۹ سال دارد و یکی از مخالفان ازدواج همجنس گراها در آمریکاست، از عاملان اصلی طرح ممنوعیت های مهاجرتی علیه مسلمانان و مکزیکی هاست.

Sessions Response To President Obama’s Comments On Illegal Immigrants Voting In U.S. https://t.co/onhwra8OtV

— Sen. Jeff Sessions (@SenatorSessions) 7 novembre 2016

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دونالد ترامپ سیستم قضایی آمریکا را به سیاسی کاری متهم کرد

پسر جو بایدن در پرونده خرید غیرقانونی اسلحه مجرم شناخته شد

ترامپی که رمز بمب اتمی در اختیار داشت از مجوز حمل سلاح محروم می‌شود