Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

صدها هزار نفر در رومانی علیه دولت تظاهرات کردند

صدها هزار نفر در رومانی علیه دولت تظاهرات کردند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در ادامۀ اعتراضهای ضد دولتی در رومانی و برغم پس گرفتن طرح های ارائه شده توسط دولت، یکشنبه شب دست کم ۵۰۰ هزار نفر در شهرهای رومانی تظاهرات کردند.

آگهی

در ادامۀ اعتراضهای ضد دولتی در رومانی و برغم پس گرفتن طرح های ارائه شده توسط دولت، یکشنبه شب دست کم ۵۰۰ هزار نفر در شهرهای رومانی تظاهرات کردند. این طرح که توسط دولت و بدون ارائه به پارلمان تصویب شده بود، به سیاستمداران امکان فرار از تعقیب قضایی در صورت اختلاس را می داد.

یکی از تظاهرکنندگان می گوید: « این اعتراضها به یک طرح یا دستور نیست بلکه در مورد عملکرد سیاسی است. ما از تکرار همان چیزهای قدیمی خسته ایم. تجمع ما در اینجا تنها برای عوض کردن این شورای سیاستمداران و دولت نیست، اعتراض ما بخاطر مردم است. اعتراض ما به گروه کوچکی از افراد است که به نفع خود، قوانین را وضع می کنند.»

تودور چیریلا، بازیگر و خوانندۀ رومانیایی نیز در این تظاهرات حضور دارد. وی می گوید : « آنها تلاش می کنند از بازخواست شدن بگریزند. به عقیدۀ من، همۀ این جریان حول این محور است چرا که آنها فقط می خواهند با مردم یکطرفه حرف بزنند و قصد گفتگو ندارند.»

قرار است دوشنبه شب نیز معترضان تظاهرات ضد دولتی خود را در شهرهای رومانی ادامه بدهند. مخالفان خواهان کناره گیری دولت سوسیال دموکرات هستند که نزدیک به دو ماه پیش برسر کار آمده اما سورین گوریندیانو، نخست وزیر رومانی تاکید کرده است که استعفا نمی کند.

لیویو دراگنئا، رهبر حزب سوسیال دموکرات رومانی که به جرم تقلب انتخاباتی در سال ۲۰۱۴ و اختلاس، به دو سال زندان محکوم شده نیز احزاب مخالف را تهدید کرده بیش از یک میلیون از هوادارانش را برای تظاهرات در حمایت از دولت به پایتخت بکشاند. وی یکی از کسانی است که در صورت اجرای این طرح دولت از اجرای مجازات زندان و تعقیب قضایی در امان می ماند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سهمیه‌بندی مشاغل دولتی در بنگلادش؛ دانشجویان برغم ۱۸ کشته عقب نمی‌نشینند

اعتراض دانشجویان بنگلادش به سهمیه‌بندی‌ برای استخدام در مشاغل دولتی به خشونت کشیده شد

درگیری مرگبار در کنیا؛ معترضان به افزایش مالیات به مجلس یورش بردند و خواهر ناتنی اوباما زخمی شد