دونالد ترامپ: پوتین قاتل و آمریکا هم معصوم نیست

دونالد ترامپ: پوتین قاتل و آمریکا هم معصوم نیست
نگارش از Euronews

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا در مصاحبه با شبکه خبری محافظه کار «فاکس نیوز» این کشور، از ولادیمیر پوتین همتای روس خود و از همکاری و اتحاد با روسیه تحت رهبری وی در برابر اسلامگرایی افرا

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا در مصاحبه با شبکه خبری محافظه کار «فاکس نیوز» این کشور، از ولادیمیر پوتین همتای روس خود و از همکاری و اتحاد با روسیه تحت رهبری وی در برابر اسلامگرایی افراطی و داعش دفاع کرد.

آقای ترامپ در پاسخ به این سوال «بیل اوریلی» خبرنگار فاکس نیوز که پرسید «آیا برای پوتین احترام قائلید؟» گفت: «من برای بسیاری احترام قائلم، از جمله برای پوتین. اما این به معنای کنار آمدن با آنها نیست.»

رئیس جمهوری جدید آمریکا همچنین در پاسخ به مجری فاکس نیوز که پوتین را قاتلی خواند که وی در صدد همکاری با اوست گفت: «قاتلهای زیادی وجود دارند، فکر می کنید کشور ما خیلی بی گناه است؟ به کارهایی که ما کرده ایم هم نگاهی بیاندازید، ما اشتباهات زیادی مرتکب شده ایم.»

دونالد ترامپ در دفاع از گسترش رابطه واشنگتن با مسکو گفت: «اگر روسیه در مبارزه علیه داعش که جنگ مهمی است و همچنین در جنگ علیه تروریسم اسلامی در سراسر جهان به ما کمک کند، این چیز خوبی است.»

آقای ترامپ در ادامه مصاحبه با فاکس نیوز افزود: «من می گویم که توافق کردن با روسیه بهتر از توافق نکردن است…. اینکه با روسیه کنار خواهم آمد، در حال حاضر نمی دانم. احتمالش وجود دارد.»

مطالب مرتبط