انتخابات فرانسه: دو نامزد پیشتاز در نظرسنجیها فعالیت انتخاباتی را آغاز کردند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
انتخابات فرانسه: دو نامزد پیشتاز در نظرسنجیها فعالیت انتخاباتی را آغاز کردند

انتخابات ریاست جمهوری فرانسه حدود سه ماه دیگر برگزار می شود و دو نامزد پیشتاز در نظرسنجیها، رسما فعالیتهای انتخاباتی خود را آغاز کردند.

مارین لو پن، نامزد راستگرایان افراطی جبهه ملی تلاش می کند با انتقاد از اتحادیه اروپا، رای دهندگان ناراضی از نظام سیاسی را به خود جلب کند.

رهبر حزب جبهه ملی فرانسه از رای دهندگان فرانسوی خواسته است که از رای مردم بریتانیا در همه پرسی خروج از اتحادیه اروپا و رای مردم آمریکا به دونالد ترامپ الگوبرداری کنند و کشور را به سمت استقلال از اتحادیه اروپا هدایت کنند.

با ضعیف تر شدن جایگاه فرانسوا فیون از حزب جمهوریخواهان، خانم لو پن توانسته است خود را به عنوان پیشتاز در نظرسنجیها معرفی کند. اما پیش بینی می شود که رقابت را در دور دوم به دیگر نامزد راه یافته به دور نهایی واگذار کند.

امانوئل ماکرون، وزیر سابق اقتصاد هم شهر لیون را برای آغاز رسمی رقابتهای انتخاباتی انتخاب کرده است. آقای ماکرون بر خلاف خانم لو پن، مخالف اتحادیه اروپا نیست اما همانند او خود را سیاستمداری مستقل از دو حزب اصلی چپ و راست معرفی کرده است. هرچند برای بسیاری از ناظران چهره ای ناشناخته محسوب می شود.

امانوئل ماکرون، یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری فرانسه در میان هوادارانش گفت: «من به شما اطمینان می دهم که خبری از دیوار در برنامه های من نیست. اما ما مرزهای اروپا را حفظ خواهیم کرد. این امنیت واقعی ماست.»