تحریم های جدید آمریکا علیه ۲۵ شخص حقیقی و حقوقی مرتبط با ایران

تحریم های جدید آمریکا علیه ۲۵ شخص حقیقی و حقوقی مرتبط با ایران
نگارش از Reihaneh Mazaheri

وزارت خزانه داری ایالات متحده آمریکا از اعمال تحریم های جدید علیه چند نهاد و مقام ایرانی خبر داد.

وزارت خزانه داری ایالات متحده آمریکا از اعمال تحریم های جدید علیه چند نهاد و مقام ایرانی خبر داد.

این تحریم ها علیه ۱۲ نهاد و ۱۳ فرد و در واکنش به آزمايش اخير موشكی جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته است. شماری از تحریم شدگان ایرانی هستند و شماری نیز با سپاه پاسداران ارتباط دارند.

در فهرست وزارت خزانه داری آمریکا نام شهروندانی از لبنان، امارات متحده عربی و چین نیز به عنوان تحریم شدگان آمده است.

وضع این تحریم های جدید تنها چند ساعت پس از هشدار اخیر رئیس جمهوری آمریکا علیه ایران اعلام شد.

ترامپ: ایران با آتش بازی می کند

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه در توییتر خود بار دیگر با خطاب قرار دادن این کشور نوشت: «ایران با آتش بازی می کند.»

وی در این پیام توییتری همچنین تاکید کرده که «ایرانی ها درک نمی کنند که پرزیدنت اوباما چقدر با آنها مهربان بوده است. اما من آنطور نیستم!»

دونالد ترامپ روز گذشته نیز در پیامی توییتری خطاب به ایران نوشته بود: «ایران درآستانه فروپاشی بود تا اینکه توافق هسته ای [برجام] این کشور را نجات داد.(آزاد شدن ۱۵۰ میلیارد دلار دارایی های بلوکه شده ایران)

ظریف: ما آغازگر جنگ نخواهیم بود

ساعاتی پس از این پیام رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا، محمد جواد ظریف در توییتر خود و در پاسخ به هشدار وی نوشت: «ایران از تهدیدها جا نمی خورد زیرا ما به مردم خود برای امنیت کشور اتکا داریم. ما هرگز آغازگر جنگ نخواهیم بود اما فقط می توانیم به ابزار دفاعی خودمان اتکا کنیم.»

همزمان احمد خاتمی، خطیب موقت نماز جمعه تهران نیز در سخنانی گفت: «ما در جهان گرگ ها زندگی می کنیم، مثل دولت استکباری آمریکا. در دنیای گرگ ها ما سلاح نداشته باشیم و آنها هر غلطی که دلشان می خواهد بکنند.»

مخالفت وزارت خارجه ایران با ورود تیم کشتی آمریکا

حدود یک هفته پس از صدور فرمان ممنوعیت سفر شهروندان هفت کشور از جمله ایران به آمریکا از سوی دونالد ترامپ، وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران از عدم صدور روادید برای تیم ملی کشتی آزاد ایالات متحده جهت شرکت در جام جهانی این رشته ورزشی خبر داد.

قرار بود این مسابقات با حضور تیم های ملی هشت کشور در روزهای ٢٨ و ٢٩ بهمن سال جاری در ایران برگزار شود.

مطالب مرتبط