در پی آزمایش موشکی ایران، شورای امنیت نشست فوق العاده تشکیل می دهد

در پی آزمایش موشکی ایران، شورای امنیت نشست فوق العاده تشکیل می دهد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در پی پرتاب آزمایشی یک موشک کوتاه برد توسط ایران، شورای امنیت سازمان ملل روز سه شنبه نشست اضطراری در محل این شورا در نیویورک تشکیل می شود.

در پی پرتاب آزمایشی یک موشک کوتاه برد توسط ایران، شورای امنیت سازمان ملل روز سه شنبه نشست اضطراری در محل این شورا در نیویورک تشکیل می شود. این نشست اضطراری در پی درخواست سفیر آمریکا در این شورا و واکنش سفیر اسرائیل در سازمان ملل متحد برگزار می شود.

آگهی

کاخ سفید پیش از این اعلام کرده بود در حال بررسی جزئیات این آزمایش موشکی است. هنوز خبری از سوی مقامات ایران در مورد آزمایش این موشک اعلام نشده است.

آمریکا می گوید پرتاب آزمایشی این موشک برخلاف توافق هسته ای میان ایران و گروه پنج بعلاوۀ یک است.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل نیز در پی انتشار اخباری مبنی بر آزمایش موشکی از سوی ایران، آن را «نقض قطعنامه شورای امنیت» خوانده و خواستار برخورد با این اقدام تهران شده است. وی تاکید کرده است در سفر خود به آمریکا و دیدار با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور خواهان لغو برجام و افزایش تحریم ها علیه ایران خواهد شد.

ایران می گوید در قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت بر آزمایش موشک های بالستیک با توانایی حمل کلاهک هسته ای تاکید شده و این کشور موشک هایی با چنین توانایی هایی ندارد. این قطعنامه پس از توافق اتمی میان ایران، پنج بعلاوۀ یک و اتحادیۀ اروپا تصویب شد که بموجب آن ایران به مدت هشت سال از آزمایش موشک های بالستیک میان برد و دوربرد برحذر شده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وزارت دفاع ایران: موشک‌هایی داریم که نام آن‌ها را «موشک‌های اسرائیل‌زن» گذاشته‌ایم

سازمان ملل خطاب به ایران: قانون تحقیرآمیز و سرکوب‌کننده عفاف و حجاب را لغو کنید

از محتوا و جزئیات مصوبه مجلس ایران در مورد عفاف و حجاب چه می‌دانیم؟