رهبران اروپایی مخالف انتصاب سفیر احتمالی ترامپ در اتحادیه اروپا

رهبران اروپایی مخالف انتصاب سفیر احتمالی ترامپ در اتحادیه اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رهبران احزاب اصلی پارلمان اروپا طی نامه ای از اتحادیه اروپا خواستند با انتخاب احتمالی تد ملک بعنوان سفیر احتمالی آمریکا در اتحادیه اروپا مخالفت کنند.

آگهی

رهبران احزاب اصلی پارلمان اروپا طی نامه ای از اتحادیه اروپا خواستند با انتخاب احتمالی تد ملک بعنوان سفیر احتمالی آمریکا در اتحادیه اروپا مخالفت کنند. تد ملک به دلیل دیدگاههای به شدت ضد اروپایی مورد انتقاد قرار گرفته است.

آقای ملک گفته است که در مسئولیت های سیاسی گذشته اش به فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی کمک کرده است و مایل است که مشابه همان کار را برای فروپاشی اتحادیه اروپا انجام دهد.

امضا کنندگان نامه از جمله مانفرد وبر رئیس فراکسیون محافظه کاران پارلمان اروپا در مخالفت با پذیرش سفیر احتمالی ترامپ گفته اند کسی که چنین سوابقی دارد و عملا بدنبال ایجاد اخلال در اتحادیه اروپاست نباید بعنوان سفیر پذیرفته شود.

همچنین یکی از کمیسیونرهای اتحادیه اروپا اهل لیتوانی در توئیتی گفته است که مقایسه اتحادیه اروپا با اتحاد جماهیر شوروی، دشنام است و او تجربه زندگی در گولاک را دارد.

دیدگاههای ضد اروپایی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و استقبال از برکسیت رهبران اتحادیه اروپا را نگران انتخاب سفیری کرده است که میگوید یورو رو به فناست و شاید اتحادیه اروپا همانند شوروی سابق نیاز به مهار کردن داشته باشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سیاست خارجی دونالد ترامپ در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

محاکمه تاریخی رئیس جمهوری سابق؛ دادستان پرونده: ‌ترامپ دست به توطئه‌چینی مجرمانه زده است

مردی که مقابل دادگاه محاکمه ترامپ خودسوزی کرده بود جان باخت