رهبران اروپایی مخالف انتصاب سفیر احتمالی ترامپ در اتحادیه اروپا

رهبران اروپایی مخالف انتصاب سفیر احتمالی ترامپ در اتحادیه اروپا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رهبران احزاب اصلی پارلمان اروپا طی نامه ای از اتحادیه اروپا خواستند با انتخاب احتمالی تد ملک بعنوان سفیر احتمالی آمریکا در اتحادیه اروپا مخالفت کنند.

رهبران احزاب اصلی پارلمان اروپا طی نامه ای از اتحادیه اروپا خواستند با انتخاب احتمالی تد ملک بعنوان سفیر احتمالی آمریکا در اتحادیه اروپا مخالفت کنند. تد ملک به دلیل دیدگاههای به شدت ضد اروپایی مورد انتقاد قرار گرفته است.

آگهی

آقای ملک گفته است که در مسئولیت های سیاسی گذشته اش به فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی کمک کرده است و مایل است که مشابه همان کار را برای فروپاشی اتحادیه اروپا انجام دهد.

امضا کنندگان نامه از جمله مانفرد وبر رئیس فراکسیون محافظه کاران پارلمان اروپا در مخالفت با پذیرش سفیر احتمالی ترامپ گفته اند کسی که چنین سوابقی دارد و عملا بدنبال ایجاد اخلال در اتحادیه اروپاست نباید بعنوان سفیر پذیرفته شود.

همچنین یکی از کمیسیونرهای اتحادیه اروپا اهل لیتوانی در توئیتی گفته است که مقایسه اتحادیه اروپا با اتحاد جماهیر شوروی، دشنام است و او تجربه زندگی در گولاک را دارد.

دیدگاههای ضد اروپایی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و استقبال از برکسیت رهبران اتحادیه اروپا را نگران انتخاب سفیری کرده است که میگوید یورو رو به فناست و شاید اتحادیه اروپا همانند شوروی سابق نیاز به مهار کردن داشته باشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ادعای نویسنده کتابی جدید درباره مرداک: آرزوی میلیاردر ۹۲ ساله آمریکایی شنیدن خبر مرگ ترامپ است

مجمع عمومی سازمان ملل زیر سایه بحران‌های فزاینده؛ چرا سران اغلب قدرت‌های جهانی امسال غایبند؟

نخستین واکنش یک مقام کاخ سفید به پرونده‌های قضایی ترامپ؛ هریس: اگر برای بایدن اتفاقی رخ دهد من هستم