انتقاد کاخ سفید از شهرک سازی یهودی ها در سرزمینهای اشغالی

انتقاد کاخ سفید از شهرک سازی یهودی ها در سرزمینهای اشغالی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

کاخ سفید به دولت اسرائیل هشدار داده است که شهرک سازی را در سرزمینهای اشغالی متعلق به فلسطینیها متوقف کند چون این ساخت و سازها به روند صلح بین اسرائیل و فلسطینیها کمک نمی…

آگهی

کاخ سفید به دولت اسرائیل هشدار داده است که شهرک سازی را در سرزمینهای اشغالی متعلق به فلسطینیها متوقف کند چون این ساخت و سازها به روند صلح بین اسرائیل و فلسطینیها کمک نمی کند.

روزنامه اورشلیم پست این خبر را به نقل از یکی از مقامهای دولت جدید آمریکا اعلام کرده است.

بر اساس این گزارش، دولت ترامپ متعهد است که راه حل دو کشور مستقل اسرائیل و فلسطینی را به عنوان سیاست خود در خاور میانه دنبال کند.

دولت اسرائیل بتازگی با ساخت ۵۰۰۰ واحد جدید مسکونی در سرزمینهای اشغالی متعلق به فلسطینیها موافقت کرده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل قرار است حدود دوزاده روز دیگر با هم دیدار کنند و پیش بینی می شود که از سرگیری مذاکرات صلح از محورهای این گفتگو باشد.

شورای امنیت سازمان ملل متحد حدود یک ماه و نیم قبل در قطعنامه ای شهرک سازی های اسرائیل را در سرزمین های اشغالی محکوم کرد. آمریکا در آخرین هفته های ریاست جمهوری باراک اوباما بر خلاف گذشته این قطعنامه ضداسرائیلی را وتو نکرد.

گفتگوهای صلح بین اسرائیلیها و فلسطینیها سالهاست که کاملا متوقف شده است. دولت فلسطینی ادامه شهرک سازی یهودیان را در سرزمینهای متعلق به فلسطینیها را یکی از عوامل اصلی توقف مذاکرات اعلام کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گسترش یهودی‌ ستیزی در اروپا؛ زخم قدیمی سر باز می‌کند

نیویورک‌ تایمز: اسرائیل طرح حمله حماس را از یک سال پیش می‌دانست ولی باور نمی‌کرد

فشارها برای ادامه آتش‌بس؛ چرا تداوم وقفه در جنگ برای اسرائیل تیغ دولبه است؟