وزارت امور خارجه ایران به کشتی‌گیران آمریکایی ویزا نمی‌دهد

وزارت امور خارجه ایران به کشتی‌گیران آمریکایی ویزا نمی‌دهد
نگارش از Euronews

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران از مخالفت ایران با سفر تیم کشتی آزاد آمریکا برای شرکت در رقابت های جام جهانی کشتی در ایران خبر داد.

به گزارش ایرنا، بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران گفت: «همانطور که قبلا اعلام کردم این موضوع به کمیته ویژه ای ارجاع شده بود و موضوع در این کمیته مورد بررسی قرار گرفت و نهایتا با سفر تیم کشتی آزاد آمریکا به ایران مخالفت شد.
وی افزود: با توجه به سیاست های اتخاذ شده از سوی دولت جدید آمریکا ، وزارت امور خارجه به ناچار در شرایطی قرار گرفت که با سفر تیم کشتی آمریکا به ایران مخالفت کند.»


مسابقات جام جهانی کشتی در روزهای ۲۸ و ۲۹ بهمن ماه با شرکت ۸ تیم ملی برتر جهان در شهر کرمانشاه برگزار می‌شود. پیش از این قرار بود تیم ملی آمریکا هم در این رقابت‌ها شرکت کند. اما با توجه به اقدام متقابل ایران، فدراسیون کشتی این کشور با ارسال نامه‌ای به فیلا، فدراسیون جهانی کشتی، خواستار معرفی یک تیم جایگزین شده است.
در بخشی از این نامه که خطاب به نناد لالوویچ رئیس اتحادیه جهانی کشتی نوشته شده آمده است: «آقای رئیس، همان‌طور که اطلاع دارید متأسفانه رئیس جمهوری جدید آمریکا به تازگی در یک اقدام خارج از عرف دیپلماتیک، از ورود اتباع هفت کشور از جمله اتباع شریف ایرانی به این کشور ممانعت کرده است. بالطبع در برابر این سیاست غیراخلاقی و غیر انسانی، بر اساس مواضع اصولی، متعارف و منطقی دولت ایران مبنی بر اقدام متقابل، فدراسیون کشتی ایران نمی‌تواند پذیرای تیم کشتی آمریکا در مسابقات جام جهانی کشتی آزاد باشد.»

پیش از این بارها کشتی‌گیران ایرانی و آمریکایی در دو کشور با یکدیگر به رقابت پرداخته اند.

مطالب مرتبط