«پنه لوپ گیت»؛ طوفان در اردوگاه جمهوریخواهان فرانسه

«پنه لوپ گیت»؛ طوفان در اردوگاه جمهوریخواهان فرانسه
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

فضای سیاسی فرانسه ملتهب پرونده پنه لوپ فیون همسر فرانسوا فیون کاندیدای جمهوریخواهان فرانسه برای انتخابات ریاست جمهوری است که علی رغم حملات روزهای اخیر همچنان به کارزار انتخاباتی اش ادامه می…

آگهی

فضای سیاسی فرانسه ملتهب پرونده پنه لوپ فیون همسر فرانسوا فیون کاندیدای جمهوریخواهان فرانسه برای انتخابات ریاست جمهوری است که علی رغم حملات روزهای اخیر همچنان به کارزار انتخاباتی اش ادامه می دهد.

فرانسوا فیون روز پنج شنبه در میان هوادارانش گفت که علیه حملاتی که ناعادلانه او را هدف قرار گرفته مبارزه می کند.

آقای فیون افزود: «امیدوارم که دستگاه قضایی به سرعت به این موضوع رسیدگی کند اما نمی توانم انکار کنم که واقعا خشمگین ام، خشمی همراه با خونسردی در برابر کلیت باندی که از کار مخرب شان خوشحال اند.»

فرانسوا فیون متهم است که به همسرش تحت عنوان «دستیار» برای سالها حقوق پرداخت کرده است، شغلی که گفته می شود غیر واقعی است. مبلغ پرداختی به خانم فیون بالغ بر صدها هزار یوروست.

شبکه دو تلویزیون فرانسه پنج شنبه شب و تنها ساعاتی بعد از سخنرانی آقای فیون در کارزار انتخاباتی اش، فیلمی از مصاحبه سال ۲۰۰۷ پنه لوپ فیون با تلگراف پخش کرد. خانم فیون در این مصاحبه می گوید: «من هرگز دستیار همسرم نبوده ام.»

فرانسوا فیون که اکنون از سوی برخی حامیانش تحت فشار کنارگیری از انتخابات است هر روز از هوادارانش کاسته می شود و بر اساس یک نظرسنجی تازه در دور نخست انتخابات ریاست جمهوری فرانسه در رقابت با امانوئل ماکرون و مارین لوپن، شکست خواهد خورد.

از سوی دیگر پرونده دیگری برای مارین لوپن رهبر راست های افراطی فرانسه باز شده است که او نیز برای شغل های ساختگی دستیارانش بیش از ۳۰۰ هزار یورو پرداخته است. روزنامه نگاری که روز پنج شنبه تلاش داشت از خانم لوپن در اینباره سوال بپرسد از سوی بادیگاردهای مارین لوپن به زور بیرون انداخته شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حزب راست افراطی فرانسه وامی را که از روسیه گرفته بود «پس» داد

لوپن با انتقاد از تحویل موشک‌های «سایه طوفان» به اوکراین: چرا ماکرون«کنفرانس صلح» برگزار نمی‌کند؟

اپلیکیشین دوستیابی برای وطن‌پرستان؛ آیا در فرانسه ایدئولوژی راست‌افراطی به جریان اصلی تبدیل شده است؟