۶۸ درصد فرانسوی ها خواهان استعفای فرانسوا فیون هستند

۶۸ درصد فرانسوی ها خواهان استعفای فرانسوا فیون هستند
نگارش از Behrooz Assadian
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آخرین نظرسنجی ها از این حکایت دارد که ۶۸ درصد فرانسوی ها خواهان این هستند که فرانسوا فیون از نامزدی حزب «جمهوریخواهان» در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه کناره گیری…

آگهی

آخرین نظرسنجی ها از این حکایت دارد که ۶۸ درصد فرانسوی ها خواهان این هستند که فرانسوا فیون از نامزدی حزب «جمهوریخواهان» در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه کناره گیری کند.

گزارش های هفته نامه «کنرآنشنه» فیون را در وضعیت پیچیده ای قرار داده است. در این گزارش ها آمده است که فییون با این ادعا که همسرش مشاور پارلمانی وی بوده ده ها هزار یورو به او پرداخت کرده است.

روز گذشته سران اصلی حزب «جمهوریخواهان» در جلسه ای اضطراری در پشت درهای بسته شرکت کردند. هرچند در پایان جلسه٬ حزب به طور رسمی از فیون حمایت کرد٬ تعدادی از نمایندگان مجلس از جمله ژورژ فنک (نزدیک به نیکولا سارکوزی) خواهان این شده اند که احتمال برکناری و جایگزینی او مورد مطالعه قرار گیرد.

برخی دیگر که بیشتر به آلن ژوپه که در انتخابات مقدماتی حزب رقیب اصلی فیون بود نزدیک هستند، از او خواسته اند که برای حضور در کارزار انتخاباتی آماده شود اما آلن ژوپه روز گذشته درخواست آنها را نپذیرفت.

باوجود این به نظر می رسد که روز به روز تحمل بار ماجرای جنجالی «شغل کاذب پلوپ» بر شانه های فیون سنگینی می کند. فییون در پیامی به هوادارانش گفته باید صبور بود زیرا تا چند هفته دیگر نتیجه تحقیقات قضایی مشخص می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جزئیات حمله پاریس؛ تحقیقات آلمان و فرانسه در مورد چاقوکشی آرمان رجب‌پور و قصور روانپزشکی

افشای هویت عامل حمله مرگبار در پاریس؛ «آرمان رجب‌پور میاندوآب» کیست؟

پلیس فرانسه رهبر یک «فرقه چند ملیتی یوگا» را به اتهام سواستفاده جنسی از شاگردان زن بازداشت کرد