Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

۶۸ درصد فرانسوی ها خواهان استعفای فرانسوا فیون هستند

۶۸ درصد فرانسوی ها خواهان استعفای فرانسوا فیون هستند
Copyright 
نگارش از Behrooz Assadian
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آخرین نظرسنجی ها از این حکایت دارد که ۶۸ درصد فرانسوی ها خواهان این هستند که فرانسوا فیون از نامزدی حزب «جمهوریخواهان» در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه کناره گیری…

آگهی

آخرین نظرسنجی ها از این حکایت دارد که ۶۸ درصد فرانسوی ها خواهان این هستند که فرانسوا فیون از نامزدی حزب «جمهوریخواهان» در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه کناره گیری کند.

گزارش های هفته نامه «کنرآنشنه» فیون را در وضعیت پیچیده ای قرار داده است. در این گزارش ها آمده است که فییون با این ادعا که همسرش مشاور پارلمانی وی بوده ده ها هزار یورو به او پرداخت کرده است.

روز گذشته سران اصلی حزب «جمهوریخواهان» در جلسه ای اضطراری در پشت درهای بسته شرکت کردند. هرچند در پایان جلسه٬ حزب به طور رسمی از فیون حمایت کرد٬ تعدادی از نمایندگان مجلس از جمله ژورژ فنک (نزدیک به نیکولا سارکوزی) خواهان این شده اند که احتمال برکناری و جایگزینی او مورد مطالعه قرار گیرد.

برخی دیگر که بیشتر به آلن ژوپه که در انتخابات مقدماتی حزب رقیب اصلی فیون بود نزدیک هستند، از او خواسته اند که برای حضور در کارزار انتخاباتی آماده شود اما آلن ژوپه روز گذشته درخواست آنها را نپذیرفت.

باوجود این به نظر می رسد که روز به روز تحمل بار ماجرای جنجالی «شغل کاذب پلوپ» بر شانه های فیون سنگینی می کند. فییون در پیامی به هوادارانش گفته باید صبور بود زیرا تا چند هفته دیگر نتیجه تحقیقات قضایی مشخص می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نخستین جلسه دادگاه رسیدگی به جنایات جنگی مقامات سوری در فرانسه آغاز شد

دزدی از جواهرفروشی «ستاره‌نشان» در پاریس؛ سارقان مسلح از چنگ پلیس گریختند

شورش‌ در کالدونیای جدید؛ جمهوری آذربایجان، روسیه و چین از جان این قلمرو فرانسه چه می‌خواهند؟