دعوت نخست وزیر بریتانیا از ترامپ برای بازدید پابرجاست

دعوت نخست وزیر بریتانیا از ترامپ برای بازدید پابرجاست
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ترزا می، نخست وزیر بریتانیا روز چهارشنبه در جلسه مجلس نمایندگان گفت که دعوتش از دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا برای بازدید از این کشور پابرجا می…

آگهی

ترزا می، نخست وزیر بریتانیا روز چهارشنبه در جلسه مجلس نمایندگان گفت که دعوتش از دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا برای بازدید از این کشور پابرجا می ماند.

جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر و از چهره های شاخص مخالف دولت محافظه کار با اشاره به اعتراض گروهی از شهروندان به این دعوت گفت: «آقای رئیس؛ رئیس جمهور ترامپ توافق های بین المللی درباره پناهجویان را نادیده گرفته و به دور ریختن توافق های بین المللی درباره مقابله با تغییرات جوی تهدید کرده است.»

آقای کوربین در ادامه درباره آقای ترامپ تاکید کرد: «او استفاده از شکنجه را تحسین کرده و حس تنفر از مسلمانان را تحریک کرده است. او به طور مستقیم به حقوق زنان حمله کرده است. رئیس جمهور ترامپ دیگر چه باید بکند تا نخست وزیر به یک میلیون و ۸۰۰ هزار تن که اکنون خواستار لغو دعوتش به کشور شده اند، گوش کند.»

نخست وزیر بریتانیا در پاسخ با اشاره به دستاوردهای دیدارش با رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا پاسخ داد: «آیا او قادر بوده که شهروندان بریتانیا را از تاثیر دستور اجرایی محفوظ بدارد؟. نه. آیا او قادر بوده که بنیان ها یک توافق تجاری را پایه ریزی کند؟. نه. آیا او “یک تعهد صد در صدی به ناتو” را جلب کرده است؟. نه.»

خانم می رو به رهبر حزب کارگر تاکید کرد: «این چیزی است که حزب کارگر به این کشور پیشنهاد می کند: حفاظت کمتر از شهروندان بریتانیا؛ کامیابی کمتر و ایمنی کمتر. او می تواند یک تظاهرات را رهبری کند در حالی که من یک کشور را رهبری می کنم.»

پس از دستور اجرایی آقای ترامپ به ممنوعیت موقت سفر اتباع هفت کشور مسلمان و نیز جلوگیری موقت از ورود پناهجویان به ایالات متحده آمریکا، جمعی بالغ بر یک میلیون و ۸۰۰ هزار تن از شهروندان بریتانیا از نخست وزیر این کشور خواسته اند تا دعوت از وی را برای بازدید پس بگیرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بافتنی‌های پشمی مادربزرگ ۹۴ ساله و شگفتی‌هایش

نخستین حضور عمومی پادشاه بریتانیا بعد از اعلام ابتلا به سرطان

عکس دستکاری شده دیگری از کیت میدلتون؛ همسر ولیعهد با تصویر ملکه بریتانیا چه کرده است؟