بازداشت شهروند تونس در آلمان به اتهام فعالیت تروریستی

بازداشت شهروند تونس در آلمان به اتهام فعالیت تروریستی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بیش از هزار و ۱۰۰ تن از نیروهای پلیس جمهوری فدرال آلمان ۵۴ واحد مسکونی، تجاری و مسجد را در فرانکفورت و دیگر شهرهای ایالت غربی هسن تفتیش کردند و در این عملیات یک مظنون به برنامه ریزی برای عملیاتی تروری

آگهی

بیش از هزار و ۱۰۰ تن از نیروهای پلیس جمهوری فدرال آلمان ۵۴ واحد مسکونی، تجاری و مسجد را در فرانکفورت و دیگر شهرهای ایالت غربی هسن تفتیش کردند و در این عملیات یک مظنون به برنامه ریزی برای عملیاتی تروریستی بازداشت شد.

الکساندر بدل، سخنگوی دادستانی فرانکفورت درباره فرد بازداشت شده در جمع خبرنگاران اعلام کرد: «مظنون اصلی شهروند ۳۶ ساله اهل تونس است که احتمال می رود از اوت سال ۲۰۱۵ میلادی برای سازمان تروریستی خارجی که خود را “دولت اسلامی” می نامد کار کرده باشد. این مظنون متهم است که به عنوان قاچاقچی و عامل جذب نیرو برای این سازمان در آلمان کار کرده است.»

دستگاه امنیتی آلمان در حال حاضر درباره ۱۶مظنون که بین ۱۶ تا ۴۶ ساله هستند تحقیق می کند. مظنون بازداشت شده بین سالهای ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۳ میلادی در آلمان زندگی می کرده است. وی در سال ۲۰۱۵، پنج ماه پس از حمله دو مرد مسلح به موزه باردو در تونس به عنوان پناهجو وارد این کشور می شود. در حمله ۱۸ مارس ۲۰۱۵، بیست و یک تن جان باختند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تاریخچه حملات تروریستی ماههای اخیر در آلمان

سرنوشت پروژه کلیدی شرکت «بی.‌ام.‌و» در شهر کوچکی از ایالت باواریای آلمان رقم می‌خورد

اقلیت‌های روما و سینتی در آلمان تحت تبعیض نهادینه قرار دارند