گفتگوی یورونیوز با گوگوش در پی فرمان ترامپ درباره ممنوعیت ویزا

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
گفتگوی یورونیوز با گوگوش در پی فرمان ترامپ درباره ممنوعیت ویزا

فرمان دونالد ترامپ رییس جمهوری ایالت متحده آمریکا مبنی بر ممنوعیت ورود پناهجویان و اتباع هفت کشور عمدتا مسلمان به خاک آمریکا بر روی زندگی هزاران نفر تاثیر گذاشته است. از جمله کسانی که این دستور برنامه روزانه و کاری شان را مختل کرده ستاره موسیقی ایران، گوگوش است. محسن صالحی، خبرنگار یورونیوز در بروکسل در این باره گفتگویی با این خواننده محبوب ایرانی انجام داده است.

یورونیوز: خانم گوگوش به یورونیوز خوش آمدید.

گوگوش: من هم خوشحالم که اینجا خدمت شما و دوستان عزیز و بینندگان شما هستم.

یورونیوز: شما گرین کارت آمریکا را دارید و ساکن لس انجلس هستید و فردا هم عازم آمریکا هستید. آیا نگران نیستید که در بدو ورودتان به آمریکا بازداشت شوید یا احیانا مورد بازجویی قرار بگیرید؟

گوگوش: فکرش را کرده ام، البته این امنیت خاطر را به من دادند و در واقع می توانم بگویم که این حسی که من تا دو سه روز پیش داشتم، ۳۷ سال پیش در سال ۱۹۸۰ زمانی که از لندن به تهران سفر کردم و منتظر اتفاقات ناخوشایندی بودم که اتفاق هم افتاد و به دلیل به قدرت رسیدن حکومت اسلامی فعالیتهای هنری ام متوقف شد و بمدت ۲۱ سال از خواندن منع شدم. چند روز پیش بعد از مکالمه تلفنی با وکیل مهاجرتم دوباره همان حس به من دست داد که نکند دوباره در فرودگاه درگیر مسائلی شوم. در واقع آمریکا الآن خانه دوم من است و دوباره منع شوم از خواندن به این دلیل که از یک خانواده مسلمان هستم و ایرانی.

یورونیوز: وقتی برای نخستین بار از دستور آقای ترامپ اطلاع پیدا کردید، چه حسی به شما دست داد؟

گوگوش: به هر حال همان حسی که نکند از خانه دومم هم رانده بشوم چون اگر رانده بشوم بالاجبار جایی باید انتخاب کنم برای ماندن چون ویزای شنگن من چند ماه دیگر تمام می شود به مملکتم هم که نمی توانم برگردم اگر این اتفاق بیفتد باز من هستم و ایستادن در ناکجا آباد.

یورونیوز: خانم گوگوش از شما تشکر می کنم و امیدوارم سفرتان هم بخوبی انجام شود و هیچ مشکلی در فرودگاههای آمریکا برایتان پیش نیاید.

گوگوش: ممنونم. من هم آرزو می کنم که هیچ انسانی پشت هیچ مرزی نماند و آرزوها و رویاهایش از بین نرود.