رئیس شورای اروپا: دولت ترامپ تهدیدی برای اتحادیه اروپا است

رئیس شورای اروپا: دولت ترامپ تهدیدی برای اتحادیه اروپا است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دونالد توسک، رئیس شورای اروپا دولت ترامپ را از جمله خطرات برون مرزی دانست که اتحادیه اروپا را تهدید می کند.

آگهی

دونالد توسک، رئیس شورای اروپا دولت ترامپ را از جمله خطرات برون مرزی دانست که اتحادیه اروپا را تهدید می کند. او که روز سه شنبه برای امضای توافقنامه ساخت مسیر راه آهن بین سه کشور بالتیک و لهستان به تالین، پایتخت استونی آمده بود تاکید کرد که «اظهارات اخیر دولت آمریکا نگران کننده است و آینده اتحادیه اروپا را جدا غیرقابل پیش بینی» کرده است.

رئیس شورای اروپا افزود که «برای نخستین بار در تاریخ معاصر، در حالی که شاهد چند قطبی شدن جهان هستیم، بسیاری آشکارا ضد اروپا یا در بهترین حالت بدبین به آن هستند. تغییر مواضع واشینگتن اتحادیه اروپا را در وضعیت پیچیده ای قرار داده، چرا که دولت جدید آمریکا سیاست های خارجی ۷۰ سال اخیر این کشور را زیر سوال برده است.»

این اظهارات در حالی بیان می شود که روزنامه «وال استریت جورنال» گزارش داده است که ایالات متحده به زودی چند فروند تانک «ام ۱ آبرامز» به منطقه بالتیک اعزام خواهد کرد. به نوشته این روزنامه، هدف از این کار تقویت نیروهای موجود ناتو در مناطق همجوار با روسیه است.

ابتدای سال جاری میلادی، تیپ سه ارتش آمریکا متشکل از ۳۵۰۰ سرباز ۱۴۴ زره پوش و ۸۷ تانک به فرمان باراک اوباما به لهستان اعزام شد. تیپ سه ارتش آمریکا که به «بریگارد آهنی» معروف است، قرار است تا بهار امسال در این منطقه مستقر بماند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

معاون وزیر دفاع روسیه به اتهام «رشوه‌خواری» بازداشت شد

وزرای خارجه اتحادیه اروپا درباره گسترش دامنه تحریم‌های ایران به توافق رسیدند

زبان روسی و اصلاحات قضایی در گاگائوزیا؛ چالش‌های جدیدی که دولت مولداوی با آنها مواجه است