معترضان بریتانیایی: دعوت از ترامپ برای سفر به این کشور باید لغو شود

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
معترضان بریتانیایی: دعوت از ترامپ برای سفر به این کشور باید لغو شود

همزمان با ادامۀ اعتراضات در آمریکا علیه ممنوعیت ورود شهروندان هفت کشور مسلمان به این کشور، هزاران نفر در لندن و دیگر شهرهای انگلستان تجمعاتی علیه این دستور دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا برگزار کردند.

معترضان همچنین در این تظاهرات به دعوت از دونالد ترامپ توسط ترزا می، نخست وزیر بریتانیا برای سفر به این کشور اعتراض کردند و خواهان لغو این دعوت شدند.

کیت الن، مدیر عفو بین الملل در بریتانیا که در این تجمع حضور داشت با اشاره به ممنوعیت ورود پناهجویان و مسلمانان از هفت کشور به آمریکا می گوید: «این امر به معنای ممنوعیت ورود تمامی پناهجویان است. تجمع امروز ما در مقابل خانۀ شمارۀ ۱۰ داونینگ استریت برای این است که از نخست وزیرمان خانم می بخواهیم موضع خود با دونالد ترامپ را روشن کند. روابط ویژه ای میان این دو کشور وجود دارد پس او باید از این موقعیت ویژه استفاده کند و به دونالد ترامپ بگوید این تصمیم را متوقف کند. تصمیم که او گرفته باید لغو شود.»

همزمان با این اعتراض ها، ترزا می که در دوبلین بسر می برد در یک کنفرانس خبری با بیان اینکه آمریکا یکی از متحدان نزدیک بریتانیاست، در این باره گفت: «من بطور غیررسمی از رئیس جمهور ترامپ برای سفر به بریتانیا و دیدار دعوت کرده ام و این دعوت به قوت خود باقیست.»

مخالفان سفر دونالد ترامپ تاکنون بیش از یک و نیم میلیون امضا برای لغو این سفر جمع کرده اند. طبق قوانین بریتانیا، مجلس این کشور موظف است درخواست شهروندان این کشور با بیش از ۱۰۰.۰۰۰ امضا را مورد بررسی قرار بدهد.