Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

برندگان در پیست شامونی فرانسه

برندگان در پیست شامونی فرانسه
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پس از رقابتهای گارمیش پارتنکیرشن آلمان که با پیروزی ترویس گنونگ آمریکایی و هانس رایشلت اتریشی به پایان رسید، اکنون نوبت بررسی نتیجه مسابقات اسکی مارپیچ بزرگ شامونی فرانسه است؛ جایی که رقابتی تنگاتنگ م

آگهی

پس از رقابتهای گارمیش پارتنکیرشن آلمان که با پیروزی ترویس گنونگ آمریکایی و هانس رایشلت اتریشی به پایان رسید، اکنون نوبت بررسی نتیجه مسابقات اسکی مارپیچ بزرگ شامونی فرانسه است؛ جایی که رقابتی تنگاتنگ میان مارسل هیرشر اتریشی و حریف فرانسویش الکسی پنتورول در جریان بود.

هیرشر توانست در این پیست به بیستمین پیروزیش در اسکی مارپیچ بزرگ دست یابد و با این پیروزی به دومین اسکی بازی تبدیل شد که در بیست جام جهانی اسکی در دو رشته مختلف به پیروزی رسیده است.

این رقابتها، دوئلی میان مارسل هیرشر و الکسی پنتورول بود. هر دوی آنها در شانزده مسابقه گذشته توانسته بودند ۱۳ پیروزی را به دست آورند و درنهایت روز یکشنبه در شامونی، این مارسل هیرشر اتریشی بود که توانست برتری خود را به اثبات برساند.
اگرچه در اولین دور رقابت، الکسی پیشی گرفت اما اسکی باز فرانسوی نتوانست تفاوت امتیاز قابل توجهی را در مقابل هیرشر به دست آورد و به همین دلیل در پایان دور دوم نه تنها این تفاوت اندک امتیاز را از دست داد بلکه به جایگاه چهارم جدول سقوط کرد.

هیرشر در این روز با دو رقیب جدی دیگر نیز مواجه بود یعنی با مت اولسون اسکی باز ۲۸ ساله سوئدی و اشتفان لوئیتز آلمانی.
مت اولسون که پس از آسیب دیدگی در فصل گذشته رقابتهای سعی کرده بود حضوری قوی را در شامونی به نمایش بگذارد، درنهایت با یک اجرای عالی، به جایگاه دوم این مسابقات دست یافت. تا این روز بهترین نتیجه ای که اولسون در اسکی مارپیچ بزرگ به دست آورده بود، مقام چهارمی در رقابتهای سنت موریتس سوئیس در سال ۲۰۱۴ میلادی بوده است.

اشتفان لوئیتز نیز برای چهارمین بار در زندگی حرفه ایش بر سکوی برندگان ایستاد، البته به عنوان نفر سوم مسابقات.

حال، با پیروزی مارسل هیرشر، پیش بینی می شود دو رقابت مهم دیگر مارپیچ بزرگ از هیجان بیشتری برخوردار شود چراکه الکسی پنتورول به دنبال آن است که به هر قیمتی شده اولین گوی کریستالش، در مارپیچ بزرگ را به دست آورد.

گوی کریستال یا عنوانی جهانی

مارسل هیرشر با تفاوت امتیاز قابل توجهی در جدول کلی امتیازات، بالاتر از هنریک کریستوفرسن نروژی و الکسی پنتورول قرار دارد. این سوال از هر سه نفر پرسیده شده است که آیا ترجیح می دهید گوی کریستال را از آن خود کنید یا یک عنوان جهانی به دست آورید؟

مارسل هیرشر می گوید: «گوی کریستال. هدف اصلی من به دست آوردن این گوی است و البته کسب عنوان قهرمانی جهان نیز همیشه افتخار بزرگی بوده است اما شخصا برای من این ارزش بیشتری دارد که پیوسته در تمام رقابتهای فصل از پایان اکتبر تا پایان مارس بخوبی ظاهر شد.»

هنریک کریستوفرسن می گوید: «فکر می کنم گوی کریستال را انتخاب کنم. زیرا برای به دست آوردن گوی کریستال باید در مسابقات زیادی برنده شد و من ترجیح می دهم در پنج مسابقه بزرگ برنده شوم و مدالی دریافت نکنم تا اینکه در جام جهانی در هیچ مسابقه ای برنده نشوم اما یک مدال طلای قهرمانی بگیرم.»

الکسی پنتورول نیز می گوید: «پاسخ به این سوال سخت است. این بستگی به گوی کریستال دارد. اگر قرار است جوابی کلی بدهم باید بگویم که اگر صحبت از یک گوی کوچک باشد، بیشتر ترجیح می دهم مدال طلای قهرمانی جهان را به دست آورم.»

درخشش اسلوونی؛ حتی پس از تینا مازه

تینا مازه، اسکی باز اسلوونی بازنشسته شد اما یکی دیگر از اسکی بازان هموطنش پرچم این کشور را با افتخار بلند کرد. ایلکا سوئچ توانست در رقابتهای اسکی مارپیچ سرعت در دامنه «کورتینا دامپتزو» در ایتالیا، به پنجمین پیروزیش در زمستان امسال دست یابد.

ایلکا سوئچ ۲۶ ساله، تا کنون و تا قبل از مسابقه یکشنبه، هرگز بهتر از مقام چهارمی در این رشته به دست نیاورده بود اما در این روز اجرایی خیره کننده را به نمایش گذاشت. سوفیا گوجای ایتالیایی نیز با ۳۱ صدم ثانیه تاخیر دوم شد.

آنا ویت، اسکی باز استرالیایی که دو بار عنوان قهرمانی جهان را در کارنامه دارد و به آنا فنینگر نیز مشهور است، در جایگاه سوم قرار گرفت.

میکائلا شیفرین آمریکایی چهارم شد و لارا گوت سوئیسی، مدافع عنوان قهرمانی در میانه رقابت کنترلش را از دست داد و به همین دلیل در این روز نتوانست به مقامی دست یابد.

مسابقات انفرادی پرش با اسکی در ولینگن

در ولینگن آلمان، ۲۴ ساعت پس از پایان رقابتهای تیمی پرش با اسکی که با پیروزی تیم لهستان به پایان رسید، عصر یکشنبه مسابقات انفرادی برگزار شد.

آگهی

در این مسابقات آندریاس ولینگر، اسکی بازی از کشور میزبان و قهرمان المپیک در سال ۲۰۱۴ میلادی بر سکوی نخست ایستاد.

او با دو پرش به ارتفاع ۱۴۷.۵ متر و سپس ۱۳۵ متر و کسب ۲۴۲.۳ امتیاز، بیشترین امتیاز مسابقه را از آن خود کرد و حریفان اتریشی خود اشتفان کرافت و مانوئل فونتر را پشت سر گذاشت.

اشتفان کرافت با ۲۴۲ امتیاز در جایگاه دوم ایستاد و هموطنش مانوئل فونتر نیز با ۲۴۱ امتیاز سوم شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پرچمدار کاروان ایران اولین «دوپینگی» المپیک پکن؛ ادامه تمرین ستاره ۱۵ساله روس با جود تست مثبت

پایان مسابقات جهانی کوهنوردی با اسکی در سوئیس با معرفی تیم های برگزیده

اسکی آلپاین؛ گوی بلورین اسلالوم مردان در دستان مارسل هیرشر