Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

دو نامزد سوسیالیست فرانسه پیش از دور دوم انتخابات مقدماتی مناظره کردند

دو نامزد سوسیالیست فرانسه پیش از دور دوم انتخابات مقدماتی مناظره کردند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مناطرۀ تلویزیونی مانوئل والس و بنوآ آمون، دو نامزد سوسیالیست ها برای دور دوم انتخابات مقدماتی فرانسه چهارشنبه شب از شبکۀ اول فرانسه پخش شد.

آگهی

مناطرۀ تلویزیونی مانوئل والس و بنوآ آمون، دو نامزد سوسیالیست ها برای دور دوم انتخابات مقدماتی فرانسه چهارشنبه شب از شبکۀ اول فرانسه پخش شد. افزایش مالیات، لائیسیته، قانون کار و ساعات کاری در هفته از جمله مسائلی داخلی بود که میان دو نامزد هم حزبی مطرح شد و هر کدام نقطه نظر خود را در این باره بیان کردند.

مانوئل والس، نخست وزیر سابق فرانسه با انتقاد از اظهارات رقیب خود بر سر مالیات گفت: «درست است که هزینه های عمومی و دولتی افزایش یافته است. ما افزایش این هزینه ها را قبول می کنیم چرا که باید در بخش های درمان، آموزش و محافظت تعهداتمان را اجرا می کردیم اما مشکل اعتبار هم وجود دارد. نباید رویاپردازی کنیم و باید معتبر باشیم، معتبر هستیم.»

بنوآ امون که وعده داده است تغییری در مالیات ایجاد نکند در پاسخ به مانوئل والس گفت: « دقیقا گفته ام که مالیات را افزایش نخواهم داد چرا که می گویم باید کسری بودجۀ سه درصدی را رفع کنیم و طبق توصیۀ اقتصاددانان امروز باید برنامه های ریاضتی را تمام کنیم.»

روابط میان فرانسه و اتحادیۀ اروپا، آمریکا و روسیه از دیگر موضوعاتی بود که میان دو نامزد سوسیالیست ها مطرح شد.

مانوئل والس در این مورد گفت: «اروپا نباید ساده باشد، ما نباید از سوی یک اتحاد فرضی غافلگیر بشویم و آنچه که میان رئیس جمهوری آمریکا و روسیه می گذرد باید ما را نگران کند. باید نشستی بر سر موضوع امنیت و دفاع برگزار کنیم و فرانسه این امر را رهبری خواهد کرد.»

بنوآ امون، که در این مناظره از روسای جمهوری آمریکا و روسیه بعنوان عناصر بی ثباتی نام برد، در این باره گفت: « قبلا ولادیمیر پوتین را داشتیم و حالا با دونالد ترامپ یک عنصر بی ثباتی جدید داریم. وی توافق های بین المللی مانند کنفرانس آب و هوای پاریس را به زیر سوال می برد [ زیرپا می گذارد]. در کنار آن، او خصومت خود با نهادهای اروپایی را نیز نشان داده است. به نظر من باید در سطح اروپا بیشتر متحد شویم.»

دور دوم انتخابات مقدماتی چپ فرانسه قرار است روز یکشنبه، ۲۹ ژانویه برگزار می شود. دور نخست این انتخابات با حضور هفت نامزد از احزاب چپ فرانسه مانند سوسیالیست ها، جبهۀ دموکرات و اکولوژیست های این کشور روز بیست و دوم ژانویه برگزار شده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پدرو سانچز، نخست‌وزیر اسپانیا: استعفاء نمی‌دهم

نتایج نظرسنجی اختصاصی یورونیوز: حامیان اتحادیه اروپا اکثر کرسی‌های پارلمان را تصاحب می‌کنند

تظاهرات ۸۰ هزارنفری مادریدی‌ها علیه عفو جدایی‌طلبان کاتالوینا