Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

آغاز تحقیقات مالی درباره همسر فرانسوا فیون

آغاز تحقیقات مالی درباره همسر فرانسوا فیون
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در پی افشاگری هفته نامه Le Canard enchaîné علیه همسر فرانسوا فیون، نامزد جناح راست فرانسه برای انتخابات ریاست جمهوری این کشور، دادستان مالی فرانسه از بازگشایی پرونده و آغاز تحقیقات در این رابطه خبر…

آگهی

در پی افشاگری هفته نامه Le Canard enchaîné علیه همسر فرانسوا فیون، نامزد جناح راست فرانسه برای انتخابات ریاست جمهوری این کشور، دادستان مالی فرانسه از بازگشایی پرونده و آغاز تحقیقات در این رابطه خبر داد.

این تحقیقات پس از آن آغاز می شود که این هفته نامه فرانسوی روز چهارشنبه در گزارشی از دریافت حقوق غیرمعمول پنلوپه فیون در دورانی که مشاور پارلمانی فرانسوا فیون بوده، خبر داد.

به گزارش این هفته نامه، همسر فرانسوا فیون در مدت هشت سالی که شغل مشاور پارلمانی آقای فیون را داشته است، پانصد هزار یورو حقوق گرفته است.

فرانسوا فیون در برابر این اتهام که تنها سه ماه مانده تا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری فرانسه اعلام شد، همچون دیگر اعضای جناح راست فرانسه گفت به این شایعات که تنها حمله برای متزلزل کردن جایگاه او است، واکنشی نشان نمی دهد.

علاوه بر جناح راست برخی از سوسیالیست های فرانسه نیز این را ادعایی کذب خواندند.

رژی جوانیکو، یکی از نمایندگان پارلمان فرانسه از حزب سوسیالیست گفت: «این اتهامی است که کار همه افرادی را که در پارلمان فعال هستند زیر سوال می برد، نمایندگان و دیگر افرادی که در اینجا فعالیت می کنند. گروه هایی که سخت و بی وقفه تمام طول هفته در تلاش هستند.»

رن دوسیر، دیگر نماینده پارلمان از حزب سوسیالیست نیز گفت: «وقتی که عضو خانواده برای ما کار می کند چرا باید آن را یک کار ساختگی بنامیم؟ ممکن است افرادی بخواهند با همسرشان یا فرزندانی که توانایی و صلاحیت دارند، کار کنند.»

با وجود اینکه فعالیت و کار کردن همسر نمایندگان با آنها غیرقانونی نیست اما هفته نامه (کنر آنشنه) ادعا کرده که پنلوپه فیون در طی این سالها (از سال ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۷میلادی) بدون انجام فعالیتی خاص از پارلمان حقوق گرفته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«بازی قدرت» در جناح راست فرانسه با اخراج ۲ مهره مهم؛ در آستانه انتخابات چه کسی نفع می‌برد؟

خطرهای نهفته در انحلال مجلس فرانسه؛ ماکرون: میانه‌روها علیه راست افراطی متحد شوند

آیا در فرانسه تعداد تماشاگران تئاتر بیشتر از فوتبال است؟