Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

انتخابات درون حزبی چپهای میانه در فرانسه به دور دوم کشیده شد

انتخابات درون حزبی چپهای میانه در فرانسه به دور دوم کشیده شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

شمارش اولیه آرای انتخابات مقدماتی چپهای میانه در فرانسه نشان می دهد که بنوا امون، وزیر پیشین آموزش به همراه مانوئل والس به دور دوم راه پیدا می کنند.

آگهی

شمارش اولیه آرای انتخابات مقدماتی چپهای میانه در فرانسه نشان می دهد که بنوا امون، وزیر پیشین آموزش به همراه مانوئل والس به دور دوم راه پیدا می کنند. بر اساس نتیجه غیرقطعی شمارش آرا بنوا امون با اختلاف کمی از نخست وزیر سابق پیش است.

دور دوم انتخابات مقدماتی هفته آینده برگزار می شود تا نامزد چپهای میانه سوسیالیست مشخص شود.

بنوا امون گفت: «در جریان مبارزه های انتخاباتی من با بسیاری از مردم فرانسه در کشورمان دیدار کردم. من مطمئنم که باید از راه حلهای قدیمی دست بکشیم. باید سیاستهای قدیمی را کنار بگذاریم. آن راه حلها دیگر کارساز نیستند.»

مانوئل والس که فقط یک هفته فرصت دارد تا جایگاه خود را تقویت کند گفت: «تلاش دوباره ما امشب آغاز می شود. حالا یک انتخاب تازه در برابر ما و شما قرار دارد. هموطنان عزیز، انتخاب بین یک شکست قطعی و یک پیروزی احتمالی است.»

تخمین زده می شود که بیش از یک و نیم میلیون نفر در انتخابات درون حزبی روز یکشنبه شرکت کرده اند. در دور اول هفت نامزد حضور داشتند و آرنو مونته بور، وزیر پیشین اقتصاد که در جایگاه سوم ایستاده است با پذیرش شکست، حمایت خود را از بنوا امون اعلام کرد.

نامزد سوسیالیستها در دور اول انتخابات ریاست جمهوری که اردیبهشت ماه برگزار می شود، با فرانسوا فیون از حزب «جمهوریخواهان» و مارین لوپن نامزد حزب راست افراطی «جبهه ملی» رقابت خواهد کرد.

نظرسنجیها نشان می دهند که این انتخابات به دور دوم کشیده خواهد شد و در این دور، نامزد راستهای میانه با نامزد راستهای تندرو رقابت خواهد کرد. بسیاری از تحلیلگران می گویند که در دور دوم چپهای میانه «سوسیالیست» و راستهای میانه «جمهوریخواهان» در ائتلافی نانوشته مانع پیروزی راستهای تندرو به رهبری مارین لوپن خواهند شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دزدی از جواهرفروشی «ستاره‌نشان» در پاریس؛ سارقان مسلح از چنگ پلیس گریختند

شورش‌ در کالدونیای جدید؛ جمهوری آذربایجان، روسیه و چین از جان این قلمرو فرانسه چه می‌خواهند؟

محمد عمره، زندانی فرانسوی که با حمله مرگبار همدستانش به ماموران گریخت، کیست؟