واکنش پوتین به ادعای پرونده سازی سرویس اطلاعاتی روسیه علیه ترامپ

واکنش پوتین به ادعای پرونده سازی سرویس اطلاعاتی روسیه علیه ترامپ
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه روز سه شنبه در یک کنفرانس خبری درباره ادعای هفته گذشته نهادهای اطلاعاتی آمریکا در مورد جاسوسی سرویس های اطلاعاتی روسیه از دونالد ترامپ واکنش نشان…

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه روز سه شنبه در یک کنفرانس خبری درباره ادعای هفته گذشته نهادهای اطلاعاتی آمریکا در مورد جاسوسی سرویس های اطلاعاتی روسیه از دونالد ترامپ واکنش نشان داد.

آگهی

این نهادهای آمریکایی گفته بودند که سازمانهای اطلاعاتی روسیه اطلاعاتی را درباره رییس جمهوری منتخب ایالات متحده به دست آورده اند که می تواند علیه او استفاده شود.

آقای پوتین با دروغین دانستن این مطلب گفت: «افرادی که چنین داستان تقلبی را سفارش داده اند و آن را ساخته اند از زنان روسپی بدترهستند. آنها هیچ محدودیتی اخلاقی ندارند. به هر حال روسیه همیشه با چنین افرادی سر و کار داشته است.»

رئیس جمهوری روسیه درباره داستان تائید نشده دیگری که به موارد غیراخلاقی در مورد دونالد ترامپ در مسکو اشاره می کرد گفت: «می گویند که ترامپ به مسکو رسیده و بلافاصله به ملاقات روسپی ها رفته است. اول از همه بگویم که او یک مرد بالغ است. و نکته بعدی اینکه او سالها مسابقات ملکه زیبایی را برنامه ریزی می کرده و باور اینکه به هتل رفته تا دختران خیابانی ما را ملاقات کند برای من مشکل است. اگرچه ما اینجا بهترینها در جهان را داریم.»

هفته گذشته در پی انتشار ادعاهایی در یک سایت خبری در مورد حضور دونالد ترامپ در هتلی در مسکو، آقای ترامپ با متهم کردن رقبای خود این مطالب را «خبر جعلی» خواند.

رئیس جمهور روسیه در این کنفرانس اظهار امیدواری کرد که مسکو و واشنگتن در آینده بتوانند با حل مشکلات روابط خود را به سطح عادی برسانند.

آمریکا دو هفته قبل ۳۵ دیپلمات روس و اعضای خانواده آنها را اخراج کرد. واشنگتن گفته است که این اقدام تنبیهی به دلیل دخالت دولت روسیه در انتخابات آمریکا بوده است.

پس از انتخاب دونالد ترامپ بعنوان رئیس جمهور آمریکا در ماه نوامبر این چندمین بار است که موضوع رابطه او با روسیه بصورت چالش برانگیزی مطرح می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پشیمانی از مداخله نظامی شوروی در مجارستان و چکسلواکی؛ پوتین: پیگرد قانونی ترامپ انگیزه سیاسی دارد

اوباما و مخالفان ترامپ در فهرست ۵۰۰ نفره تحریم‌‌های مسکو علیه آمریکا جای گرفته‌اند

ادعای نویسنده کتابی جدید درباره مرداک: آرزوی میلیاردر ۹۲ ساله آمریکایی شنیدن خبر مرگ ترامپ است