ترزا می اولویت های دولت را برای برکسیت اعلام می کند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
ترزا می اولویت های دولت را برای برکسیت اعلام می کند

ترزا می، نخست وزیر بریتانیا ظهر روز سه شنبه سخنرانی خود را با موضوع برکسیت ایراد می کند. نخست وزیر بریتانیا قرار است در این سخنرانی برنامه های دولت خود را برای اجرای برکسیت و آغاز مذاکرات در این باره معرفی کند.

طبق گفتۀ منابع بریتانیایی، ۱۲ اولویت دولت این کشور برای خروج از اتحادیۀ اروپا بر برنامه های مالیاتی و اقتصادی متمرکز شده است. رسانه های بریتانیایی از «برکسیت سخت» خبر داده اند و طبق گفتۀ این منابع خبری، ترزا می قصد دارد در این برنامه های پیشنهادی خواسته های طرفداران برکسیت از جمله متوقف کردن روند مهاجرت به این کشور را مد نظر قرار دهد.

این در حالیست که طی هفته های اخیر انتقادهای زیادی از سوی احزاب اپوزیسیون و مخالفان برکسیت علیه دولت بریتانیا مطرح شده است.

نیکلا استرجن، نخست وزیر اسکاتلند که یکی از منتقدین دولت بریتانیاست، می گوید: « نکاتی که او احتمالا مطرح خواهد کرد و مسائلی که فیلیپ هموند [وزیر اقتصاد بریتانیا] در روزنامۀ آلمانی مطرح کرد، عمیقا نگران کننده است. آنچه که او مطرح کرد رقابت در سطح پایین است، اقتصادی در پایین ترین سطح خود که در آن دولت بریتانیا سعی می کند با کاهش مالیات و دستمزد، تاجران و موسسات را به بریتانیا بکشاند.»

لندن می گوید در صورتیکه اتحادیۀ اروپا در این مذاکرات دسترسی آزاد این کشور به بازارهای تجاری اتحادیۀ اروپا را قبول نکند، این کشور مالیات برای موسسات تجاری را از ۲۰ درصد به ۱۷ درصد کاهش خواهد داد.

اتحادیۀ اروپا تاکید کرده است در صورتیکه بریتانیا از پذیرش سهم نیروهای کار اروپا در این کشور و گردش آزاد شهروندان اروپایی خودداری کند، نمی تواند به بازارهای اروپایی دسترسی داشته باشد.