وانده گلوب: تامسون رکورد دریانوردی در یک شبانه روز را شکست

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
وانده گلوب: تامسون رکورد دریانوردی در یک شبانه روز را شکست

الکس تامسون که در جریان رقابت های قایقرانی وانده گلوب، پشت سر ارمل لوکلئش فرانسوی به عنوان نفر دوم به سوی خط پایان در حرکت است، رکوردی جالب از خود به جای گذاشت.

این قایقران اسکاتلندی موفق شد طی ۲۴ ساعت دریانوردی بر روی قایق تک نفره، مسیری به طول ۵۳۶.۸۱ مایل معادل ۹۹۴ کیلومتر را با سرعت متوسط ۲۲.۳۶ گره دریایی بپیماید.

رقابت برای فتح وانده گلوب میان تامپسون و لوکلئش که از سوم دسامبر جلوتر از دیگر شرکت کنندگان به پیشتازی ادامه می دهد اینک به مراحل پایانی خود نزدیک می شود.

تامسون در این مورد می گوید: «بی صبرانه منتظر پایان مسابقه هستم. این دو روز گذشته با نسیم سبکی که می وزید به سختی گذشت. استفاده از تنها یک بادسنج کار ساده ای نیست اما حالا اوضاع کمی بهتر است. از نظر خواب و خوراک وضعیت خوبی دارم و خودم را برای آخرین روزهای رقابت آماده می کنم. تمام تلاشم را در این راه انجام خواهم داد.»

تامسون روز ۲۳ دسامبر حدود ۸۱۹ مایل دریایی با پیشتاز مسابقه فاصله داشت. اما حالا با تلاش روزانه این فاصله را به هفتاد مایل کاهش داده است. ارمل لوکلئش برای آنکه در روزهای پایانی مسابقه غافلگیر نشود سرعت خود را باز هم افزایش داده و به ۲۲ گره دریایی رسانده است.

برای تعیین قهرمان این دوره از مسابقات قایقرانی وانده گلوب باید تا روز پنجشنبه منتظر ماند.