اعتراض ساکنان مناطق زلزله زده ایتالیا به عملکرد دولت این کشور

اعتراض ساکنان مناطق زلزله زده ایتالیا به عملکرد دولت این کشور
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نزدیک به پنج ماه پس از آغاز مجموعه ای از زمین لرزه های مرگبار و ویرانگر در مناطق مرکزی ایتالیا از جمله در آماتریچه و اکومولی، ساکنان این مناطق روز یکشنبه در انتقاد به عملکرد دولت، دست به اعتراض…

نزدیک به پنج ماه پس از آغاز مجموعه ای از زمین لرزه های مرگبار و ویرانگر در مناطق مرکزی ایتالیا از جمله در آماتریچه و اکومولی، ساکنان این مناطق روز یکشنبه در انتقاد به عملکرد دولت، دست به اعتراض زدند.

آگهی

به گفته معترضان در این مدت هیچ کار جدی انجام نشده است. پول برای بازسازی این مناطق وجود دارد اما بوروکراسی شدید در ایتالیا جلوی هر اقدام موثری را گرفته است.

یکی از سازمان دهندگان این اعتراض می گوید: «آتش نشانهایی که اینجا می بینید، تنها دو روز پیش، پس از اطلاع از برگزاری این اعتراض، با عجله به اینجا فرستاده شدند. آنها فقط نیمی از روز کار کرده و۲۰ متر از سنگها و آوارها را جابجا کرده اند.»

به گفته ساکنان محلی فعالیتهای مختصری نیز که آغاز شده، با شروع زمستان متوقف شده است. معترضان می گویند بوروکراسی در ایتالیا بیش از زلزله ما را می کشد.

زنی از معترضان نیز می افزاید: «آنها فقط حرف می زنند. ما پول زیادی را جمع کردیم، زیرا مردم می خواهند زمینهایشان را دوباره در اختیار بگیرند. باید از این پول استفاده شود.»

دمای هوا در این مناطق کوهستانی در هفته گذشته به منهای ۱۲ درجه سانتی گراد رسید و مردم زلزله زده همچنان خارج از خانه های خود، در سازه هایی موقت و یا در هتل ها بسر می برند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آخرین «پدرخوانده» مافیای سیسیل و «بی رحم‌ترین مرد ایتالیا» درگذشت

ایتالیا از آلمان به دلیل کمک کردن به خیریه‌های حمایت از مهاجران غیرقانونی انتقاد کرد

بحران پناهجویان در لامپدوزا؛ رئیس کمیسیون اروپا خواستار «واکنش اروپایی» برای کمک به ایتالیا شد