Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نام مایکل فلین مشاور ترامپ با جنجال دستکاری مسکو در انتخابات آمریکا گره خورد

نام مایکل فلین مشاور ترامپ با جنجال دستکاری مسکو در انتخابات آمریکا گره خورد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مایکل فلین، چهره جدید تیم دونالد ترامپ، رئیس جمهوری منتخب آمریکاست که نامش با اتهامی که دستگاه های اطلاعاتی آمریکا به روسیه مبنی بر دستکاری در انتخابات آمریکا و هک ایمیل های اعضای حزب دموکرات به سود د

آگهی

مایکل فلین، چهره جدید تیم دونالد ترامپ، رئیس جمهوری منتخب آمریکاست که نامش با اتهامی که دستگاه های اطلاعاتی آمریکا به روسیه مبنی بر دستکاری در انتخابات آمریکا و هک ایمیل های اعضای حزب دموکرات به سود دونالد ترامپ وارد می کنند، گره می خورد.

خبرگزاری رویترز به نقل از دو منبع آگاه می نویسد که مایکل فلین، گزینه آقای ترامپ برای پست مشاور امنیت ملی، در روزی که دولت فعلی آمریکا اتهام وارده به روسیه را علنی کرد، با سفیر روسیه در واشنگتن چندین بار مکالمه تلفنی داشته است، مکالماتی که سوال برانگيز می شوند و به جنجال موجود دامن می زنند.

سرگئی ژلزنیاک، معاون دبیر شورای عمومی حزب روسیه متحد، در خصوص جنجال و تنش ایجاد شده بین دموکرات ها و جمهوریخواهان آمریکا از یک سو و بین واشنگتن و مسکو از سوی دیگر، می گوید که روابط دو کشور عاشقانه نخواهد بود.

سرگئی ژلزنیاک گفت:«ما انتظار روابط دوجانبه عملگرایانه را داریم و دنبال روابط عاشقانه نیستیم و این را کاملا درک می کنیم که منافع دو کشور در بسیاری از مسائل، بسیار متفاوت خواهد بود. بدترین سناریو، تلاش برای فلج کردن فعالیتهای ترامپ خواهد بود، امری که فاجعه ای نه تنها برای ایالات متحده آمریکا بلکه برای بسیاری از کشورهای جهان خواهد بود.»

دونالد ترامپ وعده داده است تا ۹۰ روز پس از مراسم سوگندش درباره اتهام های وارده به کاخ کرملین مبنی بر دخالت در انتخابات به مردم آمریکا گزارش دهد، البته با کارشناسان و مقامات اطلاعاتی دولت خودش.

خبرنگار یورونیوز از مسکو می گوید:«شمارش معکوس برای آغاز ریاست جمهوری جدید آمریکا شروع شده است و روسیه به دقت شكل گيری تیم ترامپ را زیر نظر دارد…مسکو آماده است تا به ترامپ در حل مشکل زمان دهد، و به نظر می رسد کسی در مسکو نسبت به پتاسیل های عظیم چهره جدید دنیای سیاست، ترامپ، تردید ندارد. »

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترامپ نامزدی جمهوری‌خواهان در انتخابات آمریکا را پذیرفت؛«ایران در زمان من ورشکسته و آماده توافق بود»

اتحاد رقبای جمهوری‌خواه در پی سوء قصد نافرجام؛ نیکی هیلی: جمهوری اسلامی در زمان ترامپ ضعیف شد

معاون دونالد ترامپ کیست؟ حامی کشتن سلیمانی، مدافع خروج از برجام و موافق فشار بر تهران