نام مایکل فلین مشاور ترامپ با جنجال دستکاری مسکو در انتخابات آمریکا گره خورد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
نام مایکل فلین مشاور ترامپ با جنجال دستکاری مسکو در انتخابات آمریکا گره خورد

مایکل فلین، چهره جدید تیم دونالد ترامپ، رئیس جمهوری منتخب آمریکاست که نامش با اتهامی که دستگاه های اطلاعاتی آمریکا به روسیه مبنی بر دستکاری در انتخابات آمریکا و هک ایمیل های اعضای حزب دموکرات به سود دونالد ترامپ وارد می کنند، گره می خورد.

خبرگزاری رویترز به نقل از دو منبع آگاه می نویسد که مایکل فلین، گزینه آقای ترامپ برای پست مشاور امنیت ملی، در روزی که دولت فعلی آمریکا اتهام وارده به روسیه را علنی کرد، با سفیر روسیه در واشنگتن چندین بار مکالمه تلفنی داشته است، مکالماتی که سوال برانگيز می شوند و به جنجال موجود دامن می زنند.

سرگئی ژلزنیاک، معاون دبیر شورای عمومی حزب روسیه متحد، در خصوص جنجال و تنش ایجاد شده بین دموکرات ها و جمهوریخواهان آمریکا از یک سو و بین واشنگتن و مسکو از سوی دیگر، می گوید که روابط دو کشور عاشقانه نخواهد بود.

سرگئی ژلزنیاک گفت:«ما انتظار روابط دوجانبه عملگرایانه را داریم و دنبال روابط عاشقانه نیستیم و این را کاملا درک می کنیم که منافع دو کشور در بسیاری از مسائل، بسیار متفاوت خواهد بود. بدترین سناریو، تلاش برای فلج کردن فعالیتهای ترامپ خواهد بود، امری که فاجعه ای نه تنها برای ایالات متحده آمریکا بلکه برای بسیاری از کشورهای جهان خواهد بود.»

دونالد ترامپ وعده داده است تا ۹۰ روز پس از مراسم سوگندش درباره اتهام های وارده به کاخ کرملین مبنی بر دخالت در انتخابات به مردم آمریکا گزارش دهد، البته با کارشناسان و مقامات اطلاعاتی دولت خودش.

خبرنگار یورونیوز از مسکو می گوید:«شمارش معکوس برای آغاز ریاست جمهوری جدید آمریکا شروع شده است و روسیه به دقت شكل گيری تیم ترامپ را زیر نظر دارد…مسکو آماده است تا به ترامپ در حل مشکل زمان دهد، و به نظر می رسد کسی در مسکو نسبت به پتاسیل های عظیم چهره جدید دنیای سیاست، ترامپ، تردید ندارد. »