Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

انتقاد شدید ترامپ از رسانه ها در اولین نشست خبری

انتقاد شدید ترامپ از رسانه ها در اولین نشست خبری
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده آمریکا در اولین نشست خبری خود بار دیگر به انتقاد از رسانه های این کشور پرداخت.

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده آمریکا در اولین نشست خبری خود بار دیگر به انتقاد از رسانه های این کشور پرداخت.

او اقدام برخی رسانه ها از جمله BuzzFeed و CNN در انتشار گزارش نهادهای اطلاعاتی آمریکا، مبنی بر دخالت داشتن روسیه در انتخابات ریاست جمهوری این کشور را کاری نادرست و غیرقانونی خواند و صحت این گزارش ها را رد کرد.

او گفت: «انتشار این اطلاعات یک رسوایی است. من این اطلاعات را دیدم. همه آنها اخبار جعلی هستند. چیزهای ساختگی که اتفاق نیفتاده است. گروهی از مخالفان دور هم جمع شدند، گروهی از مردم بیمار و این مزخرفات را تهیه کرده اند.»

رسانه های آمریکا عصر چهارشنبه اعلام کردند که گزارش جدید سرویس های اطلاعاتی آمریکا متشکل از ۳۵ صفحه سند، توسط فردی به نام کریستوفر استیل، مامور سابق سازمان اطلاعات مخفی بریتانیا موسوم به «MI6» تهیه شده است. او در حال حاضر مدیر یک شرکت خصوصی امنیتی است.

دونالد ترامپ روز چهارشنبه و در اولین نشست خبری خود به عنوان رئیس جمهوری منتخب آمریکا، در واکنش به خبرنگار یکی از رسانه های منتقد خود گفت: «من به شما پاسخ نمی دهم. سازمان شما وحشتناک است. ساکت باش، من به هیچ کدام از سوالهای شما پاسخ نمی دهم. شما یک رسانه جعلی هستید.»

او همچنین برای اولین بار دخالت مسکو در هک کردن اطلاعات در آمریکا را تایید کرد؛ زمانی که در پاسخ به خبرنگاری که پرسید: “اگر شما باور دارید که روسیه پشت این هک ها است، پیام شما به ولادیمیر پوتین چه خواهد بود؟” گفت: «او نباید این کار را می کرد و دیگر چنین کاری را نخواهد کرد. هنگامیکه من رئیس جمهور شوم روسیه احترام بیشتری برای کشورمان قائل خواهد بود.»

آقای ترامپ همچنین تاکید کرد که برای جلوگیری از تداخل فعالیتهای شخصی و فعالیتهایش به عنوان رئیس جمهوری آمریکا، مسئولیت اداره شرکتها و موسسات تحت تملکش را، بر اساس توافقاتی به پسرانش واگذار کرده است.

آقای ترامپ ضمن تکرار وعده های خود در زمینه بازگرداندن رونق به اقتصاد آمریکا و ساختن دیواری در مرز مکزیک و این کشور، تاکید کرد که از شرکتهای آمریکایی فعال در مکزیک خواسته است که فعالیتهایشان را در مکزیک متوقف کرده و به توسعه سرمایه گذاری در داخل آمریکا بپردازند.

او همچنین از طرح درمانی باراک اوباما موسوم به «اوباما کر» به عنوان یک فاجعه نام برد و گفت بزودی طرحی ارزانتر و موثرتر جانشین اوباماکر خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تحلیلی بر گزارش نهادهای اطلاعاتی آمریکا درباره تمرکز روسیه بر فعالیتهای دونالد ترامپ

ترامپ ادعاهای جدید درباره جنگ اطلاعاتی روسیه علیه آمریکا را رد کرد

نامزد سمت دادستانی کل آمریکا حمایت خود از گروه کو کلاکس کلان را تکذیب کرد