توافق میان دولت و مخالفان در سوریه برای اعزام نیرو جهت بازسازی تاسیسات انتقال آب

توافق میان دولت و مخالفان در سوریه برای اعزام نیرو جهت بازسازی تاسیسات انتقال آب
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دولت سوریه و مخالفان مسلح بشار اسد در منطقه وادی برادا توافق کردند با برقراری آتش بسی چند ساعته اجازه دهند نیروهای تعمیراتی برای بازسازی تاسیسات انتقال آب وارد این منطقه…

آگهی

دولت سوریه و مخالفان مسلح بشار اسد در منطقه وادی برادا توافق کردند با برقراری آتش بسی چند ساعته اجازه دهند نیروهای تعمیراتی برای بازسازی تاسیسات انتقال آب وارد این منطقه شوند.

این تاسیسات برای تامین آب آشامیدنی شهر دمشق و برخی نواحی اطراف آن مورد استفاده قرار می گیرد. اما از اواخر ماه دسامبر و با قطع سیستم انتقال آب، آبرسانی به پایتخت سوریه با تانکر انجام می گیرد.

با وجود ادامه آتش بس در سوریه که با توافق ترکیه و روسیه از روز سی ام دسامبر برقرار شده روز دوشنبه گروه های مخالفان بشار اسد در پاسخ به حمله نیروهای ارتش سوریه در این منطقه در اطراف دمشق وارد عمل شدند.

بشار اسد، رئیس حمهوری سوریه پیش تر در گفت و گو با رسانه های فرانسوی اعلام کرده بود که آماده است در نشست صلح در قزاقستان با گروه های درگیر وارد مذاکره شود.

وی طی سخنانی همچنان حضور خود در راس دولت را مبنی بر قانون اساسی سوریه دانست و تاکید کرد که برای تعیین قانون اساسی جدید باید همه پرسی در کشور برگزار شود و مردم سوریه باید رئیس جمهوری خود را برگزینند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تظاهرات مخالفان اسد در سیزدهمین سالگرد قیام؛ چهار کشور غربی: جنگ در سوریه تمام نشده است

دیده‌بان حقوق بشر سوریه: یک نظامی ایرانی در حمله هوایی اسرائیل به سوریه کشته شد

دادگاه فرانسه حکم بازداشت بین‌المللی بشار اسد را صادر کرد