Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

بینعلی ییلدیریم نخست وزیر ترکیه در اربیل با بارزانی دیدار کردَ

بینعلی ییلدیریم نخست وزیر ترکیه در اربیل با بارزانی دیدار کردَ
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بینعلی ییلدیریم، نخست وزیر ترکیه دیروز در بغداد پایتخت، با حیدر عبادی همتای خود و دیگر مقامات عراقی و امروز یکشنبه با مسعود بارزانی، رئیس اقلیم خودمختار کردستان عراق در اربیل دیدار و گفتگو…

آگهی

بینعلی ییلدیریم، نخست وزیر ترکیه دیروز در بغداد پایتخت، با حیدر عبادی همتای خود و دیگر مقامات عراقی و امروز یکشنبه با مسعود بارزانی، رئیس اقلیم خودمختار کردستان عراق در اربیل دیدار و گفتگو کرد.

نخست وزیران ترکیه و عراق دیروز در بغداد اعلام کردند که بر سر مناقشه موجود بین دو کشور و حضور نظامیان ترکیه در شمال عراق به پیشرفت هایی دست یافته اند و این مسئله به زودی حل خواهد شد.

حدود دو هزار نظامی ترکیه از حدود دو سال پیش در پایگاهی در شمال عراق بنام «بعشیقه» مستقر شده اند. عراق، استقرار نظامیان ترک در خاک خود را اشغالگری می نامد و خواهان خروج آنهاست.

آنکارا در اقلیم کردستان عراق نیز چندین پایگاه نظامی دارد و صدها نفر از نیروهایش در این پایگاه ها مستقرند. کردستان عراق هم نفت خود را از طریق ترکیه صادر می کند.

بینعلی ییلدیریم، نخست وزیر ترکیه در اربیل، داعش، پ ک ک و جنبش فتح الله گلن را گروه هایی تروریستی نامید و آقای بارزانی سفر وی به اربیل را حمایتی بزرگ از اقلیم کردستان عراق خواند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سفیر آمریکا در عراق: داعش همچنان یک تهدید محسوب می‌شود

«بمب ساعتی» اردوگاه الهول؛ عراق خواستار تخلیه بازماندگان داعش و تعطیلی اردوگاه شد

کمبود نیرو در ارتش اوکراین؛ زندانیان به جبهه فرستاده می‌شوند