بینعلی ییلدیریم نخست وزیر ترکیه در اربیل با بارزانی دیدار کردَ

بینعلی ییلدیریم نخست وزیر ترکیه در اربیل با بارزانی دیدار کردَ
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بینعلی ییلدیریم، نخست وزیر ترکیه دیروز در بغداد پایتخت، با حیدر عبادی همتای خود و دیگر مقامات عراقی و امروز یکشنبه با مسعود بارزانی، رئیس اقلیم خودمختار کردستان عراق در اربیل دیدار و گفتگو…

بینعلی ییلدیریم، نخست وزیر ترکیه دیروز در بغداد پایتخت، با حیدر عبادی همتای خود و دیگر مقامات عراقی و امروز یکشنبه با مسعود بارزانی، رئیس اقلیم خودمختار کردستان عراق در اربیل دیدار و گفتگو کرد.

آگهی

نخست وزیران ترکیه و عراق دیروز در بغداد اعلام کردند که بر سر مناقشه موجود بین دو کشور و حضور نظامیان ترکیه در شمال عراق به پیشرفت هایی دست یافته اند و این مسئله به زودی حل خواهد شد.

حدود دو هزار نظامی ترکیه از حدود دو سال پیش در پایگاهی در شمال عراق بنام «بعشیقه» مستقر شده اند. عراق، استقرار نظامیان ترک در خاک خود را اشغالگری می نامد و خواهان خروج آنهاست.

آنکارا در اقلیم کردستان عراق نیز چندین پایگاه نظامی دارد و صدها نفر از نیروهایش در این پایگاه ها مستقرند. کردستان عراق هم نفت خود را از طریق ترکیه صادر می کند.

بینعلی ییلدیریم، نخست وزیر ترکیه در اربیل، داعش، پ ک ک و جنبش فتح الله گلن را گروه هایی تروریستی نامید و آقای بارزانی سفر وی به اربیل را حمایتی بزرگ از اقلیم کردستان عراق خواند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«بمب ساعتی» اردوگاه الهول؛ عراق خواستار تخلیه بازماندگان داعش و تعطیلی اردوگاه شد

بیستمین سالگرد جنگ عراق؛ نگاهی به حضور ادامه‌دار نیروهای نظامی آمریکا در منطقه

حمله مسلحانه در کرکوک؛ ۷ پلیس عراقی کشته شدند