Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

مجله اسکی: بازگشت موفقیت آمیز شیفرین در اسلوونی

مجله اسکی: بازگشت موفقیت آمیز شیفرین در اسلوونی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یکروز پس از پیروزی تسه ورله فرانسوی در مسابقه مارپیچ بزرگ، میکائیلا شیفرین به فرم همیشگی خود بازگشت.

آگهی

یکروز پس از پیروزی تسه ورله فرانسوی در مسابقه مارپیچ بزرگ، میکائیلا شیفرین به فرم همیشگی خود بازگشت. این ورزشکار آمریکایی که سه شنبه گذشته نخستین دور مسابقات در زاگرب را نیمه تمام گذاشته بود، روز یکشنبه موفق شد مسابقه مارپیچ در ماریبور را فتح کند.

روی خط اسکی
میکائیلا شیفرین جایگاه نخست را که تقریبا همیشه در مسابقات مارپیچ از آن خود می کرد، دوباره بدست آورد. این اسکی باز آمریکایی که قهرمانی المپیک و دو عنوان قهرمانی جهان در این ماده را در کارنامه دارد تا قبل از مسابقات زاگرب سیزده پیروزی متوالی را به نام خود ثبت کرده بود. او در اسلوونی با به جای گذاشتن بهترین رکورد زمانی در دور اول و تضمین آن در دور دوم مکان نخست مسابقه را از آن خود کرد تا در بیست و یک سالگی، بیست و هفتمین پیروزی خود را در رقابت های جام جهانی اسکی آلپاین تجربه کند. شیفرین در حال حاضر با ۳۰۵ امتیازاختلاف، بالاتر از لارا گوت سوئیسی در صدر جدول کلی رقابت های فصل جا خوش کرده است.

وندی هولدنر در ماریبور با نوزده صدم ثانیه اختلاف نسبت به شیفرین در جایگاه دوم قرار گرفت. بدین ترتیب این اسکی باز سوئیسی برای پنجمین بار در طول فصل و نهمین بار در کل دوران حرفه ایش، قرار گرفتن بر روی سکوی ماده مارپیچ را تجربه کرد.

مکان سوم مسابقه نیز به فریدا هندسدوتر تعلق گرفت. این اسکی باز سوئدی با سی و دو صدم ثانیه اختلاف نسبت به صدرنشین به کار خود پایان داد. هنسدوتر در حال حاضر با ۲۲۲ امتیاز در جایگاه ششم جدول کلی مسابقات مارپیچ زنان جای گرفته است.

نگاهی به گذشته
الکسی پنتورا و هنریک کریستوفرسن اوایل هفته فاتحان مسابقات مارپیچ بزرگ و مارپیچ مردان در اَدِلبودِن بودند. ایستگاه زمستانیِ بسیار خوش یمن برای مارک برتود، اسکی باز بازنشسته سوئیسی که هر دو موفقیت خود در جام جهانی را در آنجا تجربه کرد.

نخستین موفقیت برتود درست ده سال پیش یعنی هفتم ژانویه ۲۰۰۷ در کمال شگفتی بدست آمد. او که متولد منطقه اسکی خیز سن موریتس در ارتفاعات سوئیس است، با پیراهن شماره ۶۰ در نخستین دور مسابقه بیست و هفتمین زمان را به نام خود ثبت کرد و موفق شد به دور دوم راه یابد.

برتود در دور دوم با استفاده از کیفیت بالای پیست، نمایشی خیره کننده ای از خود به جای گذاشت و در نهایت شگفتی موفق شد بر بخت های اصلی مسابقه یعنی بنیامین رایش و ماریو مات اتریشی غلبه کند و در مکان نخست بایستد. او سال بعد از آن نیز با فتح مسابقه مارپیج بزرگ بر روی پیست خونیسبَرگلی سوئیس، موفقیت دیگری را از آن خود و کشورش کرد.

دلهره در کیتسبوئل
پس از ادلبودن، دو مسابقه سرعت بسیار معتبر و در عین حال بسیار پر خطر فصل در ونگن و کیتسبوئل برگزار می شود. گیلرمو فایِد و آدرین تِئو دو تن از بهترین اسکی بازان سرعت فرانسه اعتراف می کنند که لحظه شروع مسابقه در این دو پیست همواره با دلهره و نگرانی همراه است.

گیلرمو فاید: «معلوم است که ترس دارد. این قاعده بازی است. اما باید بتوان آنرا مهار کرد و از آن برای عبور از خود و نشان دادن قابلیت های واقعی استفاده کرد. فکر نمی کنم هیچ ورزشکاری در بالای پیست کیتسبوئل احساس ترس نکند. مسئله دیگر توانایی تسلط بر خود است. زمانی که استارت زده می شود و رها می شوید، ترس از بین می رود و شما درگیر خودتان هستید.»

آدرین تِئو: «بله ترس وجود دارد. متاسفانه در هر مسابقه تعدادی سقوط می کنند. باید با آن ساخت، ما عادت کرده ایم. زیرا همانطور که گفتم تقریبا هر روز باید منتظر حادثه بود به خصوص در کیتسبوئل. باید از همه اینها چشم پوشی کرد، اما آنکه به شما می گوید نمی ترسد، دروغ می گوید. در ضمن، آنهایی که ترسو نیستند یا دیوانه وار عمل می کنند، بلافاصله دچار اشتباه می شوند و خطا در مسابقه سرعت پایان خوشی به همراه ندارد. گاهی حتی دیگر نباید به آنجا بازگشت. از زمانی که بیش از حد احساس ترس کنیم، تقریبا همه چیز متوقف می شود زیرا دیگر قادر به کنترل آن نخواهیم شد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پرچمدار کاروان ایران اولین «دوپینگی» المپیک پکن؛ ادامه تمرین ستاره ۱۵ساله روس با جود تست مثبت

عنوان سریع‌ترین یخ‌نورد دنیا به یک ایرانی رسید، محسن بهشتی‌راد در سوئیس بر قله ایستاد

پایان مسابقات جهانی کوهنوردی با اسکی در سوئیس با معرفی تیم های برگزیده