هزار روز از ربودن دختران چیبوک در نیجریه گذشت

هزار روز از ربودن دختران چیبوک در نیجریه گذشت
نگارش از Euronews

همزمان با هزارمین روز ربوده شدن بیش از ۲۰۰ دختر دانش آموز توسط گروه بوکوحرام در نیجریه، صدها نفر در شهر ابوجا راهپیمایی کردند.

همزمان با هزارمین روز ربوده شدن بیش از ۲۰۰ دختر دانش آموز توسط گروه بوکوحرام در نیجریه، صدها نفر در شهر ابوجا راهپیمایی کردند. در این راهپیمایی که توسط کارزار «دخترانمان را برگردانید» برگزار شد، به افزایش ناآرامی و فساد در این کشور اعتراض کردند.

عایشه یسوفو، رهبر این کارزار در بیانیه ای به همین مناسبت خطاب به ممدو بوهاری، رئیس جمهوری این کشور گفت: «نحوۀ برخورد دولت بوهاری با مسالۀ دختران چیبوک نحوۀ مواجهه و حل سایر مسائل و مشکلات در این کشور مانند ناامنی، فساد مالی، وضعیت افراد بی خانمان شده در داخل کشور، ادارۀ نظامیان و حکومت ضعیف را به ما نشان می دهد.»

اعضای گروه اسلامگرای بوکرحرام در روز چهاردهم آوریل ۲۰۱۴ اقدام به ربودن ۲۷۶ دختر بین ۱۲ تا ۱۷ سال در شهر چیبوک کردند.

رهبر این گروه در یک پیام ویدئویی با بعهده گرفتن مسئولیت این آدم ربایی خواستار آزادی اعضای این گروه از زندان ها شده و تاکید کرده بود این دختران بعنوان «برده» بفروش خواهند رسید یا به ازدواج اعضای این گروه درخواهند آمد.

طی نزدیک به سه سال گذشته که از ربودن این دختران می گذرد ۵۷ نفر توانسته اند از دست این گروه تروریستی بگریزند.

آزادی این دختران از دست گروه بوکوحرام یکی از وعده های انتخاباتی ممدو بوهاری در انتخابات ریاست جمهوری این کشور بود که به پیروزی وی در مقابل گودلاک جاناتان منجر شد.

مطالب مرتبط